Oyun Haberleri

Samsung’un kendi kendini süren ekranı gerçek bir sim teçhizatı olmalı

Samsung'un kendi kendini süren ekranı gerçek bir sim teçhizatı olmalı

Bu yıl CES’te oldukça etkileyici oyun ekranları gördük. (yeni sekmede açılır). LG, karşılayabiliyorsanız kesinlikle etkileyeceğiniz Signature OLED M ile devasa bir 97 inç 4K 120Hz OLED TV’yi tanıttı. Samsung, Odyssey Neo G9 UHD ile kafa getirdi (yeni sekmede açılır) PC oyunları için mükemmel görünen ultra geniş panel. Ancak CES’te, Samsung’un dijital kokpiti gibi, gerçekten oyunlar için olması gerekse bile, oyun için üretilmiş olanlar dışında etkileyici ekranlar vardı.

Ekran kraliçeleri

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun monitörü (yeni sekmede açılır): PC’niz için mükemmel piksel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör (yeni sekmede açılır): Çığlık atan hızlı ekranlar
Oyun için en iyi 4K monitör (yeni sekmede açılır): Yalnızca yüksek çözünürlük yeterli olduğunda
Oyun için en iyi 4K TV (yeni sekmede açılır): Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

Samsung’un bu ekranı aslında otonom sürüş araçları için tasarlandı ve şirketin birkaç yıldır sergilediği bir fikri yineliyor. Mevcut haliyle dijital kokpit, 34 inç ekranı 15,6 inç ekranla birleştirerek ön camın altına bir arabanın içine sığdıran büyük bir ekrandır.

Samsung, ekranın kendi kendine giden araçlarda eğlence için kullanılabileceğini söylüyor, bu bana hala korkutucu geliyor. Aksi takdirde, siz sürerken yararlı bilgiler içeren bir HUD görevi görür. Ses kontrolleri ve yönergeler gibi bariz şeyler var ama aynı zamanda uyumlu cihazlarla iletişim kurabilir ve hatta potansiyel olarak evinizdeki şeyleri kontrol edebilir. Şirket ayrıca 700R kavis ekranının sürücünün tüm bunları yaparken yola odaklanmasını sağladığını söylüyor ki bu da kulağa yine ürkütücü geliyor.

Gelecekte bir gün bu tür araç içi ekranlar oyun oynamak için kullanılabilir, ancak şimdilik oyunlar arka koltuklara yapışmış gibi görünüyor. Otonom sürüş araçlarına ilişkin yasalar çoğu yerde hala geliştiriliyor (yeni sekmede açılır)ve teknoloji henüz çok güvenilir değil. Umarım en azından sorun çözülene kadar oyunu sürücü koltuğundan uzak tutabiliriz.

Samsung’un oyunlara getirmesini istediğim şey, şirketin bu konsept için bulduğu bu harika görünümlü demo kokpit. Bu sahte araba kurulumunun önünde, arabanın ön camı görevi gören, size yolu ve çarpmamanız gereken tüm o şeyleri gösteren devasa bir üç panelli ekran var.

Samsung dijital kokpit

(İmaj kredisi: Samsung)

Ekranın önünde kaygan beyaz ve gri estetiğe sahip iki kişilik bir kokpit ekranı var. Sürücü koltuğunun bir kontrol boyunduruğu vardır ve bunun ötesinde, arabanın ön paneli olacak şekilde yerleşik yeni kokpit ekranı bulunur. Muhtemelen atıştırmalıklar ve içecekler için güzel bir orta bölüm ve oturup maceranızı izlemeye ikna ettiğiniz kişiler için yan tarafta bir koltuk var.

OKU  Yeni ortak hayatta kalma-korku takıntınız, az maaş alan ve aşırı çalışan uzay çöpçüleri olmakla ilgili

Muhtemelen fantastik Fanatec GT DD Pro gibi en iyi PC yarış direksiyonlarından biri kadar iyi değil ve muhtemelen daha adil bir pakete mal oluyor, ama tanrım, onu barındıracak yerim olsaydı bu kurulum güzel görünürdü. Simspirasyon için teşekkürler, Samsung.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.