Oyun Haberleri

Sonic Frontiers Direktörü, Bir Sonraki Oyunda Muhtemelen Takviye Mekaniğinden Ayrılma Konusunda Yorum Yapıyor

Sonic Channel Official Art Frontiers

yönetmeni Sonik Sınırlar sonraki oyun için Takviye mekaniğini bir kenara bırakma konusundaki düşüncelerini paylaştı. En son ana hat girişi sonik franchise, hem anlatı hem de oynanış açısından dizi hakkında biraz değişmişti. Aşama aşama doğrusal bir macera yerine, Sonik Sınırlar oyuncuyu, adaların patronları Titanları alt etmek için Kaos Zümrütlerini toplaması gereken çeşitli adaları ve biyomları keşfetmeye teşvik eder. Boost mekaniği de dahil olmak üzere önceki oyunlardan birçok oyun mekaniği bu oyun için iyileştirildi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Sonic’in Boost hamlesi ilk kez 2005’lerde tanıtıldı. sonik acele hareketin Sonic’i ileri iteceği ve temas kurduğu tüm düşmanlara zarar vereceği yan ürün. Bu mekaniği kullanan ilk ana başlık 2008’ler olacaktır. Sonik Serbest Bırakıldıve temel bir parçası haline gelecekti soniktakip edilecek birçok başlıkta oynanışı, sınırlar hem açık bölge adalarında hem de doğrusal Siber Uzay aşamalarında olması. Ancak bu mekanik, gelen yorumlara göre bir sonraki girişte kaldırılabilir. sınırlaryönetmen, Morio Kishimoto.

İLGİLİ: Sega Fan Old-School Dreamcast Sırt Çantası Gösteriyor

Yönetmen, oyunun çıkışından bu yana son birkaç aydır Twitter’da birçok hayranın sorularını yanıtlıyor, ya da oyunla ilgili eleştiriler gibi şeylere yanıt veriyor. Sonik Sınırlar‘ son patron dövüşü veya oyunun gelişimi hakkında genel sorular. Kendisine sorulan sorulardan biri, Boost oynanış stili için tekrarlamak isteyip istemediğiydi ve bir sonraki oyun için Boost mekaniği olmadan bir oyun yapmayı denemek istediğini söyledi.

OKU  Stardew Valley Hayranı Minecraft'ta Willy'nin Mağazasını Yeniden Yaratıyor

Twitter kullanıcıları daha sonra Kishimoto’ya yanıt verdi, bazıları mekaniğin kaldırılmasını savunurken, diğerleri Boost’un işe yaradığına ve momentum gibi şeyleri desteklemek için daha fazla ince ayara ihtiyaç duyduğuna inanıyordu. Kishimoto’nun yanıtlarından biri, ekibin Boost hareketinin faydalarını anladığını belirterek, Sonic’s Spin Dash gibi hareketlerin yanı sıra oyunla ilgili deneyler yaptığını açıkladı. Ayrıca, mekaniğe dayanmayan seviyeli tasarımlar yapmayı denemek istediğini ve onları daha çok Sonik Macera dizisi, kaba bir çeviriye göre duolojinin ne kadar “efsanevi” olduğuna dikkat çekiyor.

Sonik Sınırlar açık alan özgürlüğünün birçok hayran ve eleştirmen tarafından övülmesiyle, seri için yıllardır en büyük oynanış değişikliğini gördü. Kishimoto’nun eleştiriye açık olduğunu belirttiği, oyunun belirli yönlerini etkileyen pek çok engel hala var. Şunu da belirtmiş sınırlar bir sonraki için şablon sonik oyunları, ona serinin “üçüncü nesli” de diyor. Sıradaki olup olmadığını zaman gösterecek sonik oyun daha fazla olacak Macera– gelecekte olduğu gibi.

Sonik Sınırlar şu anda PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

DAHA: Sonic Frontiers: Oyunun Açık Dünya Türüne Getirdiği 6 Fikir

OKU  Lords of the Fallen, 'The'yi ve onun eski motorunu bırakıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.