Oyun Haberleri

Metafizik saçmalıkları ve garip mimariyi seviyorsanız, Talos İlkesi 2 tam size göre olmalı

Metafizik saçmalıkları ve garip mimariyi seviyorsanız, Talos İlkesi 2 tam size göre olmalı

Yıllar süren sessizliğin ardından Talos İlkesi 2, genişletilmiş bir oyun dünyası, yeni bulmaca türleri ve tabii ki “kozmosun doğası ve uygarlığın amacı hakkında sorular” vaadiyle geçen ay PlayStation Showcase’de yeniden ortaya çıktı. ” Bu akşamki Devolver Direct’te bunun gerçekte nasıl görüneceğine dair bir fikir edindik ve kesinlikle farklı.

İlk Talos İlkesinin dünyası nispeten küçük ve tek tiptir: İnsanlık tarihinin belirli dönemlerinden ilham alan gür yeşillikler ve ufalanan harabeler. Devam filmi ise daha büyük, daha çeşitli ve fragmandan da anlaşılacağı gibi kesinlikle daha yabancı olmayı vaat ediyor. İlk oyun gibi, bir test alanı gibi görünüyor, ancak artık bu yönüyle ilgili bir gizem yok: Bunun yerine sorular var: “Ne için test ediliyoruz?”

Bulmaca yelpazesi de açıkça genişledi, bu memnuniyetle karşılanıyor, ancak umarım zorluk çeşitlilikle birlikte artmaz. Talos İlkesi’ni ne kadar sevsem de, bulmaca oyunlarında gerçekten pek iyi değilim; ilk oyun, herhangi bir noktada çok uzun süre asılı kalmadan onu yenmek için kendimi akıllı hissedebileceğim kadar zor olmakla neredeyse mükemmel bir iş çıkardı ve katlanarak daha zor bir mücadeleyle vurulmakla gerçekten ilgilenmiyorum. çünkü geliştiriciler bunun için burada olduğumu düşünüyor.

Yine de bunun çok fazla endişe verici olduğunu düşünmüyorum: Talos İlkesi’ndeki bulmacalar gerçekten bir amaca ulaşmak için bir araç, bu durumda “son”, giriş seviyesi felsefi düşüncelerle dolu akıllıca anlatılan bir hikaye. ve buradaki oyun fragmanı, Talos 2’nin de bunu amaçladığını kuvvetle gösteriyor.

Anlatıcı yüksek sesle “‘Neden bulmacalar’ diye düşünmeye devam ediyorum” diye merak ediyor. “Bu sadece sembolik değerleri mi? Çünkü bulmacalarla ilgili olan şey çözülebilmeleridir.”

Aradığım metafizik saçmalığın tam tonu bu: Bu oyunu oynadığımda, oynayacağımı biliyorum. hissetmek aslında olmadan akıllı yapı akıllı. Kafamı çarptığım ve sonunda sıkılıp vazgeçtiğim bulmacalar (tıpkı bitmemiş ve bitmemiş The Witness’ta yaptığım gibi). umurumda değil) Talos İlke 2’nin hikaye anlatımı özlemlerini batırır ve buradaki öncelik oldukça açık bir şekilde budur. Tanıtım yazısından:

OKU  Pokemon GO Chespin Ocak Topluluk Günü Ayrıntıları Açıklandı

“İnsanlığın soyunun çoktan tükendiği uzak bir gelecekte geçen bu filmde, insan kültürü bizim görüntümüzde yapılmış bitmek bilmez robotlarla yaşamaya devam ediyor. Gizemli bir mega yapıyı araştırmak üzere çıktığınızda, kozmosun doğası, inanç ve inanç gibi sorularla karşılaşacaksınız. akıl ve insanlığın hatalarını tekrarlama korkusu.”

Talos İlkesi 2, bu yılın sonlarında Steam ve Epic Games Store aracılığıyla PC’ye geliyor. Benim gibi, her şeyin anlatı yönüyle ilgileniyorsanız, thetalosprinciple.com’da araştırılacak yeni parçalar ve parçalar var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.