Oyun Haberleri

Sony, tahmini 2 milyon olan PSVR 2 satışlarında ciddi bir düşüş bekliyor

Sony PSVR2 headset with blue tech wave surrounding it.

549 $’dan başlayan PSVR 2, yeni nesil konsol oyuncularının üst düzey VR partisine açılan kapısı olacak (yeni sekmede açılır). Hoşgeldiniz arkadaşlar burada hava güzel. Her ne kadar bu VR kulaklığının sahip olacağı lezzetli özelliklere rağmen, Sony’nin başlangıçta öngörülen 2 milyon adetlik satışı, ön siparişlerin açılmasından bu yana önemli ölçüde düşmüş görünüyor.

PSVR2 ön siparişleri (yeni sekmede açılır) birkaç ay sonra Aralık ayında yalnızca özel bir davetle canlı yayına girdi. O zamandan beri Sony, düşük ön sipariş sayısı nedeniyle beklenen satışlarda oldukça sert bir düşüş yaşadı.

Bu, Bloomberg ile konuşan şirkete aşina olan isimsiz kaynaklara göre. (yeni sekmede açılır) PlayStation 5 sahiplerinin yaklaşmakta olan üst düzey VR’yi yavaş benimsemesinden kaynaklanan hayal kırıklığı hakkında.

Kaynaklar, Sony’nin yalnızca ekran paneli ortaklarına siparişlerde azalma beklemeleri için uyarı vermekle kalmadığını, şirketin şimdi önümüzdeki yılın Nisan ve Mart ayları arasında 1,5 milyon PSVR 2 birimine yakın bir şey satmayı beklediğini söyledi. Fırlatma için beklemede 2 milyon ünite olmasını beklemekten biraz düşüş.

Sanal gerçeklik

(İmaj kredisi: Vana)

En iyi VR kulaklığı (yeni sekmede açılır): hangi kiti seçmelisiniz?
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): VR için ciddi GPU gücüne ihtiyacınız var
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı (yeni sekmede açılır): VR’de masaüstünüze bağlı kalmayın

Görünüşe göre Bloomberg’in vurguladığı hisse fiyatındaki %2,4’lük artış (yeni sekmede açılır) PSVR 2 ilk duyurulduğunda, 2 milyon adetlik satış tahmini su yüzüne çıktığında, konsollar için üst düzey VR’ye olan talepte bir sıçramaya dönüşmedi.

Tabii ki, bu rakamlar PSVR 2’nin 22 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden sonra değişebilir ve ilk tur incelemelerinin geldiğini görüyoruz. Bu her zaman benimseme için bir dönüm noktası olacak, bu yüzden umarım hayal kırıklığına uğratmaz. O zaman biz PC oyuncuları nihayet konsol sahibi arkadaşlarımızla konuşabileceğiz.

OKU  Intel, Angstrom dönemi yongalarına doğru adım atarak TSMC'yi uyardı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.