Oyun Haberleri

Zuck, her Apple Vision Pro VR demosunun “kanepede tek başına oturan bir kişi olduğuna” dikkat çekiyor

mark zuckerburg addressing the camera, blued

İnternet, son zamanlarda Apple Vision Pro VR kulaklığı hakkındaki görüşlerin hem onay hem de yoğunluk açısından çılgınca değişmesiyle bir öfke patlaması yaşadı. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerburg’un, şirketin VR kulaklık alanındaki yaygınlığını göz önünde bulundurarak bir fikri olacağını bilsek de, Apple’a beklediğimizden biraz daha fazla bir küçümseme gibi geldi.

The Verge muhabirleri, Zuckerburg’un çalışanlarına doğrudan Apple Vision Pro hakkında hitap ettiği yakın tarihli bir toplantıya tanık oldu.

Zuzk, “Açıklamalarının, şirketlerimizin buna getirdiği değerler ve vizyondaki farkı gerçekten ortaya koyduğunu düşünüyorum ve bunun gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum”, diyor Zuzk. Daha sonra, “Buna nasıl yaklaştığımız konusunda gerçek bir felsefi fark var” demeye devam ediyor.

Şöyle açıklıyor: “Metaevrene ve varlığa ilişkin vizyonumuz temelde sosyal. Bu, insanların yeni yollarla etkileşim kurması ve yeni şekillerde daha yakın hissetmesiyle ilgili. Bizim aracımız da aktif olmakla ve bir şeyler yapmakla ilgili.

“Aksine, gösterdikleri her demo, tek başına bir kanepede oturan bir insandı. Demek istediğim, bu, bilgi işlemin geleceğinin vizyonu olabilir, ama benim istediğim bu değil.”

Bu, yalnızca iki şirketin müşterilerinin beklenen yaşam tarzı söz konusu olduğunda değil, elbette beklenen harcanabilir gelirleri açısından da kesinlikle bir tezat oluşturuyor.

Sanal gerçeklik

(İmaj kredisi: Vana)

En iyi VR kulaklığı: hangi kiti seçmelisiniz?
En iyi grafik kartı: VR için ciddi GPU gücüne ihtiyacınız var
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: VR’de masaüstünüze bağlı kalmayın

Şu anda Meta Quest 2, şu anki hüküm süren VR şampiyonu. Meta Quest 3’ün yakında piyasaya sürülmesi sayesinde şimdi 299 ABD Doları (128 GB) ve 349 ABD Doları’na (256 GB) düşen fiyat etiketi ile, Vision Pro’nun 3.500 ABD Doları ile tam bir tezat oluşturuyor. Quest 3 aslında sadece 499 dolardan satışa çıkacak. Tam üç bin para daha ucuz.

OKU  Palworld, genel sunucu sorunlarının 'hileden ve dolandırıcılık faaliyetlerinin etkisinden kaynaklandığını' söylüyor ve bunu en başından engellemek için hile karşıtı yazılım ekleme planlarının ana hatlarını çiziyor

Dikkate alınması gereken en önemli şey, Apple’ın bir VR şirketi olmadığıdır. Bir halo ürünü ortaya koyuyor, yani suları test ediyor ve geliştiricilere bir şeyi ele alma ve topu yuvarlama şansı veriyor. Onlar değil belirtmek Bununla birlikte, bazı zengin ahmakların yaşamalarına izin verilmeyen oturma odaları için bir tane istemeye karar vermesi durumunda.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.