Oyun Haberleri

Tekken 8, bir dizi ilk olarak çapraz oyuna sahip olacak

Image for Tekken 8 will have crossplay, a series first

“Elbette” Tekken 8 (yeni sekmede açılır) Oyun direktörü Katsuhiro Harada, çapraz oyuna sahip olacağını söylüyor ve PS5, Xbox Series X/S ve PC’deki oyuncuların, dövüş oyunlarının çok tercih edilen geri alma ağ kodu sistemini de içerecek çok oyunculu modda yan yana oynamalarına izin veriyor. Harada açıklamayı bir hayrana cevaben yaptı. twitter (yeni sekmede açılır).

Daha fazla gör

Yol boyunca Harada, Tekken 7 döneminde çapraz oynatmayı uygulamak istediğini ve bunu yapmak isteyerek geliştirmeye başladığını, ancak Microsoft ve Sony’nin anlaşmazlığa düşme konusundaki duruşunu belirterek Sony ve Microsoft’a biraz gölge attı. konsollar arası oyun gerçek bir engeldi. Bu, şirketlerin buna açık olduklarına dair açıklamalarına rağmen.

Harada, “Birkaç yıl önce çapraz oyuna açık olduklarını açıkladıkları zamanı hatırlıyor musunuz? Ancak gerçekte, o sırada üçüncü tarafları aktif olarak desteklemiyorlar ve engeller oldukça yüksekti,” dedi Harada. söz konusu (yeni sekmede açılır).

Öte yandan, geri alma ağ kodu, modern bir dövüş oyununun hoş karşılanan ancak beklenen bir parçasıdır. Bu, çevrimiçi dövüş oyunları oynamayı daha rekabetçi hale getirmek için tasarlanmış bir koddur; bu, saniyeden saniyeye seğirme tepkileri için belki de en büyük oyun türünde büyük bir sorundur. Kod, oyuncuların hemen ne yaptığını gösterirken aynı anda rakiplerinin ne yapacağını tahmin ederek ve ardından rakip aksini yaparsa hızlı bir şekilde “geri alarak” oyunu yumuşatmaya hizmet eder.

Bu, harekete geçmeden önce her iki oyuncunun da girdilerini alana kadar her zaman bekleyen eski ağ kodunun aksine. Geri alma, girişler ve animasyonlar arasındaki gecikme süresini azaltmaya yardımcı olur.

Neden daha önce açıklanmadığına gelince? harada diyor (yeni sekmede açılır) Bunun nedeni, insanların “standart” bir özelliği uyguladıkları için küçümseyecekleri veya hayal kırıklığına uğrayacaklarıdır. Kısacası, insanların donuk bir duyuru hakkında sızlanmalarını duymak istemediler ki bu aslında teknik olarak etkileyici ve kodlaması ve uygulaması yüzlerce saat süren bir şey.

OKU  California, onarım hakkını Silikon Vadisi'ne getirmek için büyük adım attı

Oh, ve teknik olarak etkileyici demişken: PC tarafından önerilen özellikler muhtemelen oldukça yoğun olacaktır.

Harada, “Henüz onaylanmadı, ancak yerel 4K oynamak istiyorsanız, özellikler ne kadar yüksekse o kadar iyi,” dedi Harada, onları soran bir hayrana yanıt olarak.

“Söyleyebileceğim tek şey, teknik özellikler konusunda endişelenmeniz gereken bir ortamdaysanız, bir konsolda oynamanızı tavsiye ederim.” devam etti (yeni sekmede açılır).

Tekken 8, yılın dövüş oyunu etkinliği olmaya hazırlanıyor. PC Gamer’da şu ana kadar onaylanan her karaktere buradan göz atabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.