Oyun Haberleri

Ubisoft CEO’su, personele şirketi döndürmek için topun kendi sahasında olduğunu söyledi

Yves Guillemot

Ubisoft son zamanlarda zor zamanlar geçiriyor: Skull and Bones ertelendi (yeni sekmede açılır) (yine), şirket duyurulmamış üç projeyi iptal etti (yeni sekmede açılır)ve hisse fiyatı çok kötü bir şekilde yaralandı. Ancak CEO ve kurucu ortak Yves Guillemot, işleri tersine çevirmenin kimin sorumluluğu olduğunu biliyor: Personelinin.

Kotaku tarafından görülen bir e-postada (yeni sekmede açılır), Guillemot, Ubisoft personeline, şirketin sayısız gecikmesinin “maliyetlerimize ağır basması ve ilgili gelirlerimizi düşürmesinin” ardından “Bu dizilişi zamanında ve beklenen kalite düzeyinde teslim etmek için top sizde” dedi. Guillemot, personele Ubisoft’un başarılı olduğundan emin olmak için “tam enerjilerine ve bağlılıklarına” ihtiyacı olduğunu söyledi.[gets] başarıya giden yola geri dönün”.

624.824 € kazanmaya ayarlanan Guillemot (yeni sekmede açılır) (yaklaşık 675.000 $/550.000 £) geçen yıl maaşında %30’luk bir kesinti yaptıktan sonra (2021’de 1.03 milyon € (1.1 milyon $/910.000 £) kazandı) ayrıca personelden “harcamaları ve girişimleri konusunda özellikle dikkatli ve stratejik” olmalarını istedi. ,” şirketin “olabildiğince verimli ve yalın” olduğundan emin olmak için.

Açık olmak gerekirse, Ubisoft şu anda batıyor ve gemiyi önümüzdeki aylarda ve yıllarda istikrara kavuşturmak için şirketteki herkesin sıkı çalışmasını kesinlikle gerektirecek. Ancak şirketin milyoner CEO’su için tüm bu sorumluluğu personeline bırakmak – ve bu süreçte hiçbir şeyi kendisi için üstlenmiyor gibi görünüyor – son derece sağır. Açıklamanın, işyerinin kötü yönetimi ve suiistimaliyle ilgili son ve çirkin geçmişiyle Ubisoft’tan gelmesi (yeni sekmede açılır)ifadeyi yalnızca daha fazla ürkütücü hale getirir.

Ubisoft’un mevcut çöküşünden kurtulması için en iyi bahis muhtemelen bu yılki Assassin’s Creed Mirage (yeni sekmede açılır), hem ayar hem de oynanış açısından serinin köklerine geri dönecek gibi görünen yaklaşan AC oyunu. Daha kapsamlı bir deneyim sunacak (yeni sekmede açılır) Origins, Odyssey ve Valhalla’dan daha iyi olacak ve Orta Doğu’da geçecek. Yönetim uzmanı değilim, ancak çalışanları CEO’nun multi-milyar dolarlık bir şirketin servetini döndürmenin tamamen kendilerinde olduğunu düşünmemesi halinde bu oyunu kapı dışarı etmenin daha kolay olacağını hayal ediyorum. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Intel Arrow Lake CPU'lar 2024'ün başlarında geliyor, ancak masaüstünde Meteor Lake yok