Oyun Haberleri

Ubisoft, The Division 3’ü tesadüfen duyurdu

Julian Gerighty standing in front of the logo for studio Massive.

Star Wars Outlaws kreatif direktörü Julian Gerighty, bu oyun tamamlandıktan sonra Ubisoft’ta yeni bir rol üstlenecek: Tom Clancy’s The Division’daki her şeyin baş yapımcısı. Bu, Division markalı tüm oyunların gözetimini içerir: The Division 2, The Division Heartland, mobil oyun The Division Resurgence ve, Bu ne? Ubisoft’un Gerighty’nin yeni işiyle ilgili basın bülteninde gelişigüzel duyurduğu The Division 3.

Basın bülteninde, Star Wars Outlaws ve The Division 2 stüdyosu Massive Entertainment’ın şu anda The Division 3 için “aktif olarak bir ekip oluşturduğu” belirtiliyor. Gerighty’nin mevcut projesi olan açık dünya Star Wars oyunu Outlaws’a gelince, Ubisoft bu projeye “tamamen bağlı kaldığını” ve yeni görevine başlamadan önce “lansmana kadar projede kalacağını” söylüyor.

O zamanlar Division 3, geliştirme sürecinin henüz çok başında, bu da düşük seviyeli duyuruyu açıklamaya yardımcı oluyor; paylaşılacak bir fragman veya hatta çizim yok. Son yıllarda diğer büyük geliştiricilerin de benzer şekilde kısa ve erken oyun duyurularını gördük. Örneğin Blizzard geçen yıl isim vermeden bir hayatta kalma oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu, biz bunu yetenekleri işe alma çabası olarak yorumladık.

Gerighty’nin Ubisoft’taki önceki çalışmaları arasında diğer ana Division oyunlarının yanı sıra Tom Clancy markalı Splinter Cell ve Ghost Recon serisindeki oyunlar, The Crew ve Watch Dogs yer alıyor. 25 yıldır şirkette çalışıyor ve son 10 yılını Massive Entertainment’ta geçiriyor.

The Division ve The Division 2, yakın gelecekteki askeri temalı ve uzay yerine New York ve Washington DC’de geçenler dışında, Ubisoft’un Destiny 2 tarzı paylaşımlı dünya nişancı oyunlarını ele almasıydı. 2019’da piyasaya sürülen The Division 2’yi beğendik, ancak The Division 2’nin çıktığı yıl oynaması ücretsiz olan Bungie’nin bilim kurgu FPS’sinin popülaritesine hiçbir zaman yaklaşamadı. Üçüncü seferin çekiciliği mi var?

The Division 3 hakkında kayda değer bir şey duymamız muhtemelen biraz zaman alacak, çünkü Massive henüz ekibi bunun için işe alıyor ve Gerighty, Star Wars Outlaws çıkana kadar odak noktasını değiştirmeyecek. Bunun gelecek yıl bir zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.

OKU  Vampire Survivors stüdyosu, 'yırtıcı olmayan' bir mobil geliştirici bulamadığını, bu yüzden işi kendisinin yaptığını söylüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.