Oyun Haberleri

Ubisoft’un MouseTrap’ı çalışıyor ve konsol oyuncuları hile donanımının mezarında dans ediyor

Logo for Ubisoft

Ubisoft’un Rainbow Six Siege’de fare ve klavye kullanarak insanları tespit edip yenebilen bir yazılım yaratma konusundaki çılgın girişimi (yeni sekmede açılır)‘nin konsol versiyonu işe yaramış gibi görünüyor. Konsolunuzda istediğiniz girdiyi kullanmanıza izin veren donanım “sahtekarlığı” cihazı XIM’in yapımcıları, – aksi takdirde en iyi çabalarına rağmen – onu yakın zamanda Siege’de kullanmayacağınızı söylüyorlar.

XIM, doğası gereği bir hile aygıtı değildir, çünkü gerçekten yalnızca konsolunuzda makrolar içeren bir fare ve klavye kullanmanıza izin vermeyi amaçlamaktadır, ancak pratikte konsol hilecilerinin, bir farenin faydalarını elde ederken bir denetleyici kullanıyormuş gibi yapmalarına olanak tanır. ve klavye.

Bu, bazıları için rekabetçi oyunlarda, özellikle de çok oyunculu maçlarda herhangi bir nişan alma yardımına sahip olmayan Siege gibi konsol oyunlarında büyük bir sorun olabilir. Konsol savaşlarının fare ve klavye çatışmalarına karşı duruşunuz ne olursa olsun, bunun bir hile olduğu açık.

Ubisoft’un bir denetleyici savaşına fare ve klavye getirenlere karşı savaşı, bu yılın başlarında, bazı XIM kullanıcılarına kasıtlı giriş gecikmesi vererek yazılımı test etmeye başladığında başladı. (yeni sekmede açılır). Bu ayın başlarında, MouseTrap’in tam olarak piyasaya sürülmesiyle yoğunlaştı. (yeni sekmede açılır) sahtekarların destek için forumlarına koştuğunu gören hile karşıtı girişim (yeni sekmede açılır).

Elbette çoğu kişi, sahtekar yapımcılar işlerini yeniden gizlemek için karşı etkiler ve yazılım geçici çözümler buldukça Ubisoft’un çabalarının engelleneceğini bekliyordu – bu genellikle hile, bilgisayar korsanlığı ve benzerlerinin hikayesidir. Bir deliği kapatınca diğerini buluyorlar. Ama burada öyle olmadı, alıntılarla (yeni sekmede açılır) XIM forumu kullanıcılarından, bir klavye takarsanız “yüksek ihtimalle” çalışmayacağını söylüyorlar. Diğer XIM forumu posterleri önerdi (yeni sekmede açılır) XIM kullanıcılarının Siege’den “devam etmeleri” gerektiğini.

XIM dev, baypas yamalarının r/Rainbow6’dan başarısız olduğunu kabul ediyor

Bu konudaki görüşünüz ne olursa olsun, kopya çekmenin berbat bir şey olduğu konusunda hepimiz hemfikir olabilmeliyiz. Diğer atıcılar, çeşitli ince ayarlar ve teknoloji seçenekleriyle çapraz oyunu mümkün kılarken, Siege geliştiricileri bunun kendi oyunlarında çalışmadığına karar verdiler: Konsolda bir kontrol cihazı veya eşdeğeri kullanın veya çıkın.

OKU  Büyük ABD savunma teşkilatı hayır diyor, War Thunder oynamak sizi ulusal güvenlik için bir tehdit yapmaz

Ah, ve bir erişilebilirlik cihazı kullandığınız için bu hile önleme yazılımına yakalanırsanız hızlı bir PSA: Ubisoft bunu düzeltmek istiyor.

“Engelli oyuncuların ihtiyaçlarını dikkate aldığımızdan emin olmak için erişilebilirlik grubumuzla yakın bir şekilde çalıştık. Bu özellik, oyuna erişmek için uyarlanabilir teknoloji kullanan engelli oyuncuların cezalandırılma şansını azaltmak için tasarlandı. Engelli bir oyuncuysanız ve kendinizi haksız yere cezalandırılmış hissediyorsanız, bizimle iletişime geçmek için kullanabileceğiniz bir oyun içi QR kodu olacak, böylece sistemde ince ayar yapmak için geri bildiriminizi kullanabiliriz” dedi. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.