Oyun Haberleri

Vampire Survivors stüdyosu, ‘yırtıcı olmayan’ bir mobil geliştirici bulamadığını, bu yüzden işi kendisinin yaptığını söylüyor

chaotic, high level play at the end of a run on the grassy level

Vampire Survivors’ın mobil versiyonu tamamen ve tamamen ücretsiz olarak bir ay önce kullanıma sunuldu. (yeni sekmede açılır)— ve oynaması bedava demek istemiyorum, sadece bedava. Steam’deki bir 2022 özet mesajında (yeni sekmede açılır)geliştirici Poncle neden onu vermeyi seçtiğini ve bunun neden mobil cihazlardaki bazı özelliklerin ve Legacy of the Moonspell anlamına geldiğini açıkladı. (yeni sekmede açılır) DLC’nin gelmesi beklenenden uzun sürebilir.

Poncle, Vampire Survivors’ın mobil sürümünü kendisi yapmayı planlamadı, ancak bir mobil geliştirici aramak için “aylar” harcadıktan sonra, “yırtıcı olmayan” para kazanmayı benimsemeye istekli birini bulamadığını iddia ediyor. Sonunda, stüdyonun eli çok sayıda klonun ortaya çıkmasıyla zorlandı. (yeni sekmede açılır)çoğu “çalıntı kod, varlık, veri içeren gerçek 1:1 kopyalar, [and] ilerleme.”

Böylece Poncle, Vampire Survivors’ın gerçek mobil sürümünü olabildiğince çabuk çıkarmak için işi üstlendi. Ancak Poncle, mobil geliştirme ile hiç ilgilenmeyi planlamadığı için, hala bazı eksik veya düzeltilmemiş özellikler var, özellikle bulutta kaydetme ve kaydetme aktarımları. Poncle, “Hala bir arka uç/tam yığın mühendisimiz olmadığı için, bu beklenenden daha uzun sürebilir,” dedi.

Poncle ayrıca neden Vampire Survivors’ı mobil cihazlarda ücretsiz yapmayı seçtiğini açıkladı; bu, oyuncular için harika bir karar ama aynı zamanda stüdyo için bazı baş ağrılarına neden oldu.

Poncle, “Eğer benim gibiyseniz, Vampire Survivors’ı cep telefonunuzda istiyorsanız, bunun için birkaç dolar ödeyip bir günlüğüne aramaktan mutlu olurdunuz,” diye yazdı. “Fakat mobil pazar böyle çalışmıyor ve Vampire Survivors’ı ücretli bir uygulama yaparak birçok yeni oyuncunun oyunu denemesini bile engellemiş olurum.

“İşte bu nedenle, para kazanmanın minimum düzeyde olduğu ve oyununuzu asla kesintiye uğratmayacak şekilde tasarlanmış, her zaman isteğe bağlı ve birkaç ‘reklam izle’ düğmesi aracılığıyla sizin kontrolünüzde olacak ve hiçbir şey yapmayan gerçek için ücretsiz bir yaklaşıma ulaştık. mobil para kapma araçlarının genellikle etrafında tasarlandığı gerçek para yutucularından herhangi birine sahip olun. Tam oyun, çevrimdışı, yatay veya dikey olarak, dokunmatik kontrollerle veya bir oyun kumandasıyla oynanabilir.”

OKU  EVE Online, 20. yıl dönümünü bir havai fişek gösterisi ve ücretsiz bir genişletme ile kutluyor

Bu geçerli bir nokta. Hayatta kalmak için önemli miktarda para harcayan oyuncu tabanının küçük bir yüzdesi olan “balinalara” dayanan nispeten agresif para kazanma planlarıyla çoğu mobil oyunu oynamak ücretsizdir. Nintendo bile değil (yeni sekmede açılır) mobil oyunlar için ön ödeme yapmaya çalışır.

Aynı zamanda Poncle, “yırtıcı olmayan” para kazanmayı nasıl tanımladığına, gerçekte kaç geliştiriciyle konuştuğuna veya Vampire Survivors’ı taşıma işini üstlenmek ve bunun için 0 ABD doları ücretlendirmek için ne tür terimler sunduğuna dair hiçbir fikir vermedi.

Ayrıntılardan bağımsız olarak, tamamen ücretsiz yaklaşım, stüdyoyu gelecekteki güncellemelerle ve Moonspell DLC’nin yayınlanmasıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda kararsız bıraktı. “Karşılaştığımız sorunlar yukarıda belirtilenlerle aynı: bunu nasıl adil hale getirebiliriz, ancak aynı zamanda yalnızca ücretsiz oyunlara giren oyuncular için erişilebilir hale getirebiliriz?” Poncle yazdı. “Bir şeyler bulacağız ve en kısa sürede DLC’yi yayınlayacağız!”

Poncle, cep telefonundaki hata düzeltmelerine gelince, “niş” sorunları çoğaltmak için ihtiyaç duyduğu cihazlara erişimi olmadığı için sürecin yavaş olduğunu söyledi. Stüdyo, “Üzerinde çalışıyoruz ve ihtiyacımız olan cihazları bulmak için mümkün olan en tehlikeli yerleri bile araştırıyoruz” diye yazdı.

Vampire Survivors’ın mobil versiyonu artık App Store’da mevcut (yeni sekmede açılır) ve Google Play (yeni sekmede açılır). Mobil oyunun geliştirilmesi hakkında daha fazla bilgi için Poncle’a ulaştım ve bir yanıt alırsam durumu güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir