Oyun Haberleri

VRChat’te sanal seks satan kadın, ‘fuhuş’ nedeniyle ABD vizesini reddetti

Image for Woman who sells virtual sex in VRChat denied US visa for

Sanal gerçeklik kiralık seks “fuhuş” mu? ABD Dışişleri Bakanlığı öyle düşünüyor gibi görünse de bunun sorumlusu bir yanlış anlaşılma olabilir.

Sanal gerçeklik sosyal platformu VRChat’te “erotik roleplay” deneyimleri satan İngiliz seks işçisi Hex, Motherboard’a söyledi (yeni sekmede açılır) ABD turist vizesi başvurusunun, göçmenlik görevlisine işini açıklamaya çalıştıktan sonra reddedildiğini söyledi. Sonunda gösterilen sebep, “fuhuş nedeniyle kabul edilemezlik” idi.

Hex’in çevrimiçi seks işinin çoğu, hareket kontrollü 3B avatarlar aracılığıyla gerçekleşir. Abone olduğu Fansly sayfasında “IRL” fotoğrafları sunuyor (yeni sekmede açılır)aynı zamanda 3D avatarlarının görüntüleri ve akışlarının yanı sıra seks oyuncağı ayarlarının uzaktan kontrolünü içerebilen VRChat’te bire bir simüle edilmiş seks.

ABD Dışişleri Bakanlığı, istediği herhangi bir nedenle ülkeye girişi reddedebilir, ancak fuhuş yapmak, bakanlık tarafından listelenen belirli uygunsuzluklardan biridir. (yeni sekmede açılır). The Sex Workers Project’ten konu hakkında uzman olan Motherboard’a konuşan (yeni sekmede açılır) yolcuların çevrimiçi varlıkları nedeniyle “fuhuş” şüphesiyle sınırlarda giderek daha fazla sorguya çekildiğini söyledi. Hex, artık özel olan Twitter hesabında, vize başvurusunda Fansly sayfasından bahsetmediğini söyledi; ABD’nin kendisinin keşfettiği bir şeydi.

VR seksi, iki kişi arasında fiziksel temas gerektiren tipik yasal tanıma göre fahişelik değildir. İşi sorulduğunda Hex, göçmenlik memuruna doğrudan işinin yasal olduğunu ve yüz yüze iletişim içermediğini söylediğini söylüyor.

Hex, Motherboard’a “Ona her şeyi açıkladığımda kadın bana çok pis baktı” dedi. “Ona bunun sanal bir oyun olduğunu ve VR başlığı kullandığımı söyledim. Söylediğim hiçbir şeyi anlamadı, bana ‘Peki bu insanlarla bu web sitesinde tanışıyor musun?’ dedi. ‘Hayır, kesinlikle hayır’ dedim.”

Yine de Hex, Twitter’da yayınladığı ABD’ye girişini reddeden bir mektup aldı. Gösterilen neden, fuhuşla ilgili vizeye uygun olmama maddesine işaret eden el yazısıyla yazılmış “2DI” koduydu. Spesifik olarak, yasa, bir gezginin “Amerika Birleşik Devletleri’ne yalnızca, esas olarak veya tesadüfen fuhuş yapmak için gelmesi” veya “fuhuş tarihinden itibaren 10 yıl içinde fuhuş yapması” durumunda ABD’ye girmeye uygun olmayacağını belirtmektedir. vize başvurusu, kabul veya statü ayarlaması.”

OKU  Resident Evil Hayranları Hangi Düşmanın En Korkunç Olduğunu Tartışıyor

Motherboard’a Hex’in arkadaşlarını ziyaret etmeyi planladığını ve hala bunu gerçekleştirmeyi umduğunu söyledi. “Adımı temize çıkarmak ve adil olmadığı ve doğru olmadığı için bu sorunun çözülmesini istiyorum” dedi.

Yeni gelişmeler olup olmadığını sormak için Hex ile iletişime geçtim. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan da yorum istedim.

Anakart makalesi (yeni sekmede açılır) vize onay süreci ve seks işçilerinin seyahat ederken karşılaştıkları zorluklar hakkında daha fazla bilgi içerir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.