Oyun Haberleri

Blizzard’ın hayatta kalma oyunu ekibi ‘iki katına çıktı’ ve BlizzCon geri dönüyor

Two young figures look over a lush fantasy landscape which includes a floating castle. Behind them, a dark path leads to a city of modern skyscrapers.

Blizzard Başkanı Mike Ybarra, geçen yıl şirketteki tüm önemli gelişmeleri özetleyen yıl sonu güncellemesini yayınladı. 2022’yi Blizzard için “harika bir yıl” olarak nitelendiren blog, şirketin son başarılarının bir özetini, “geçen yıl 12 milyar saat Blizzard oyunu oynandı” gibi akıllara durgunluk veren birkaç istatistik ve Blizzard’ın hakkında oldukça fazla tartışma içeriyor. çalışma kültürünü geliştirmeye çalışır.

Ancak ondan önce, derinlemesine incelemeye değer birkaç özel nokta daha var. İlk olarak, Ybarra, Blizzard’ın çeşitli dahili ekiplerindeki konum değişikliklerini ele alırken, adsız hayatta kalma oyunu ekibinin “büyüklüğünün iki katına çıktığını” belirtiyor. Ybarra’nın Blizzard’ın “Overwatch’tan bu yana ilk yeni IP’si” olduğunun altını çizdiği proje, daha önce Ubisoft’un Far Cry serisinde sorumlu yapımcı olan Dan Hay tarafından yönetiliyor. Hayatta kalma oyunu hakkında çok az şey biliniyor, ancak PC’ye geliyor ve bu yılın başlarındaki bir iş ilanına göre, “Henüz tanışmadığımız kahramanlarla, henüz anlatılacak hikayelerle ve henüz keşfedilmemiş maceralarla dolu bir yer.” yaşansın.”

İkincisi, Ybarra “BlizzCon’u geri getiriyoruz” diyor. Blizzard’ın yıllık oyun kongresi, son birkaç yıldaki çoğu yüz yüze etkinlikten daha zor zamanlar geçirdi. Birçokları gibi 2020’de Pandemi nedeniyle iptal edildi, 2021’de BlizzConline adlı bir yedek sanal etkinlik yapılacaktı ancak Blizzard, endemik ayrımcılık ve cinsel taciz iddiaları nedeniyle bu planları “duraklattı”. şirket. Ybarra, Blizzcon’un dönüşü hakkında ayrıntı vermiyor, sadece “gelecek yılın başlarında daha fazlası!” Ancak BlizzCon’un yeni bir yönetici yapımcısı olan April McKee’den bahsediyor.

Blizzard’ın çalışma kültürü konusunda Ybarra, Blizzard’ın bu alandaki çok sayıda yeni işe alımını yineliyor, örneğin Kültür’de “yepyeni VP rolünde” Jessica Martinez ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DE&I) lideri olarak Makaiya Brown. Ybarra daha sonra “kültürün tek kişinin işi olmadığını” vurguluyor ve şirketin “Blizzard’da çalışma şeklimizi geliştirmemize yardımcı olan çok çeşitli işlevlerden oluşan bir kültür ekibi topladığını” belirtiyor.

Daha genel olarak, Blizzard’ın “Blizzard’ın üzerine inşa edildiği misyon, vizyon ve değerlere derinlemesine baktığını” ve “bu, çalışanlarımızın yanı sıra oyuncularımızın da sonuçlarını yeni sürümde görecekleri bir proje” diyor. yıl.” Bunların hepsi teoride iyi ve güzel, ancak gerçek şu ki Blizzard hala şirket aleyhindeki iddiaların sonuçlarıyla uğraşıyor. Ekim ayında Blizzard, kovulmadan önce eski bir yönetici tarafından yıllarca devam eden “cinsiyetçi ve taciz edici davranış” nedeniyle bir başka cinsel taciz davasıyla karşı karşıya kaldı. Şirket içinde iki yeni işçi sendikasının kurulmasıyla sonuçlanan Blizzard işçilerinin sendikalaşma çabalarının etkisini de göz ardı etmek ihmalkarlık olur.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Komik God of War Ragnarok Klibi, Freya'nın Boss Dövüşü Sırasında Hızla Döndüğünü Gösteriyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir