Oyun Haberleri

Xbox Başkanı Phil Spencer, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alma İşleminin Gerçekleşeceğinden Emin

activision blizzard

Xbox başkanı Phil Spencer emin olmaya devam ediyor Microsoft‘s Activision-Blizzard’ın satın alınması gerçekleşecek. Dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri, potansiyel anlaşmayla ilgili diğer endişelerin yanı sıra, Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın almasını, satın almanın antitröst yasalarını ihlal edip etmeyeceğini belirlemek için gözden geçiriyor. Anlaşma gerçekleşirse, Microsoft aşağıdakiler gibi son derece popüler bir dizi franchise’a sahip olacak: Görev çağrısı, World of Warcraftve Şeytan.


68,7 milyar dolarlık anlaşma şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’taki yönetim organları tarafından inceleniyor ve burada bir düzenleyici kurum, Microsoft’un önerilen satın alımına halkın çoğunlukla olumlu tepkiler verdiğini ortaya çıkardı. Avrupa Birliği’nin, satın alma işleminin video oyunu pazarındaki rekabeti sınırlayıp sınırlamayacağı da dahil olmak üzere, anlaşmaya yönelik uzun bir potansiyel itiraz listesine sahip olduğu söyleniyor. Microsoft, Sony’nin “batamayacak kadar büyük” olduğunu ve Activision-Blizzard’ı satın almanın Sony’nin pazar payına çok az zarar vereceğini veya hiç zarar vermeyeceğini iddia ediyor. Microsoft’un, Sony’ye aşağıdaki gibi başlıklara erişmeye devam edeceklerine dair güvence verdiği bildirildi: Görev çağrısı anlaşma gerçekleşirse.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Şili, Microsoft Activision-Blizzard’ın Satın Alımını Onayladı

Microsoft oyun CEO’su Phil Spencer, IGN ile yaptığı bir röportajda, büyük anlaşmanın onaylanmasına olan güvenini dile getirdi, ancak hem ABD’de hem de yurtdışında yasal karmaşıklıklar karmaşasında gezinmenin kendisi için bir öğrenme deneyimi olduğunu kabul etti. Spencer, anlaşmanın kendisinden ne gerektireceğini bilmediğini itiraf ediyor. Soruşturmaların merkezinde yer alan kişilerle yapılan görüşmeler, bilgisini ve ardından anlaşmanın tamamlanmasına olan güvenini artırdı.

OKU  29 Aralık Perşembe için bugünün Wordle 558 yanıtı ve ipucu

phil-spencer-1

Spencer, kendisinin ve Microsoft’un Xbox bölümünün, sürecin olabildiğince sorunsuz ilerlemesine yardımcı olmak için gereken tüm bilgileri ve görüşmeleri sağlamak için düzenleyici kurullarla birlikte çalıştığını söylüyor. Devam eden birkaç uluslararası soruşturmaya uymanın, düzenleyicilerin Xbox’ın oyun endüstrisindeki yerini anlamalarına yardımcı olmak için ne kadar zaman, seyahat ve işbirliğine dayalı konuşma gerektiğini öğrettiğini, yalnızca daha geniş pazardaki hedeflerinde değil, aynı zamanda bir şirketin nasıl olduğunu da ekledi. büyüklük fonksiyonları. İşbirliğinin anahtarı, muhtemelen Microsoft’un en büyük oyun şirketlerinden biri üzerindeki tek kontrolünün sektöre genel olarak nasıl zarar vermeyeceğini açıklamak şeklinde, düzenleyicilerin bir Activision-Blizzard satın alımının oyun pazarında yaratacağı sektör çapındaki etkiyi anlamalarına yardımcı olmaktır.

Tüm bunlar, Activision-Blizzard’ın kurum kültürüyle ilgili devam eden endişelerin ortasında geliyor. Üst yönetimdeki Activision-Blizzard çalışanları tarafından ortaya atılan bir dizi cinsel taciz iddiasının ardından düşen hisse senedi fiyatları, Microsoft’un satın alımında muhtemelen büyük bir rol oynadı. Bu haftanın başlarında, Blizzard yardımcı liderlerden birini kovdu. vay klasik, Brian Birmingham, Blizzard’ın kendisini düşük performans gösteren çalışan kotasını doldurmaya zorlayan çalışan sıralama sistemini protesto ettikten sonra. Birmingham, sistemin onu belirli bir çalışana hak ettiğinden daha düşük bir sıralama vermeye zorlayacağını savunuyor.

DAHA: Microsoft’un Şimdiye Kadar Edindiği Tüm Stüdyolar

Kaynak: IGN

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.