Oyun Haberleri

Yapımı 15 yıl süren bu Maraton modu, pratik olarak tamamen yeni bir oyundur.

Apotheosis X hero art with marine blasting a floating alien in a dark, yellow-lit hallway

Her geçen gün Tanrı’nın suratına tüküren ve id’in klasik nişancı oyununu KORKU’ya çeviren harika yeni bir Doom WAD çıkıyormuş gibi geliyor. (yeni sekmede açılır) veya Süper Mario 64 (yeni sekmede açılır) ya da başka bir şey, ama Maraton için biraz sevgiye ne dersiniz? (yeni sekmede açılır), Bungie’nin Mac’e özel Doom klonu ve Halo’nun açık bir şekilde ruhani selefi? 1 Ekim’de modder hypersleep, Apotheosis X’i piyasaya sürdü (yeni sekmede açılır)Marathon Infinity’nin iddialı bir toplam dönüşümü, retro FPS meraklılarının dikkatini çekmeye değer.

Estetik çekiciliği hemen belli oluyor: Apotheosis X, yeniden tasarlanmış silah ve düşman karakterlerinin yanı sıra yüksek çözünürlüklü dokular ve özel bir film müziği ile orijinal Marathon oyunlarından çok daha renkli. İlk birkaç görev, eğlenceli bir şekilde UESC Gingerbread Man adlı bir insan kruvazöründe geçiyor ve bana Halo 2’nin başlangıç ​​seviyesini hatırlatıyorlar. Görünüşe göre Apotheosis X’in 23 seviyesi sonunda oyuncuları yabancı bir dünyanın yüzeyine götürüyor ve gerekli ürkütücü parlayan kalıntıları.

Apotheosis X, temel silahların bile vanilya Marathon muadillerinden farklı davranmasıyla beni mekanik olarak da etkiledi. Örneğin tabanca, orijinal hitscan magnum yerine artık mermi tabanlı bir plazma tabancasıdır. Oynadığım görevler, can attığım bir seviye tasarım düğümünü çözen boomer shooter duygusuna sahipti, ancak hiper uykunun ikinci haritada gerçekten gazla pişiyor olabileceği hissine kapılmaya başladım.

Burada başa çıkmanız gereken cephanenizden çok daha fazla düşman var, ancak seviye boyunca etli dost drone pilotlarını etkinleştirmek için anahtarlar da var. Büyük kırmızı düğmeye basmak ve arkadaşlarımı çağırmak için düşman sürülerinin yanından geçme ritmine kapıldım, neredeyse bazı kabadayılarla başa çıkması için ağabeyimi aramak gibi. Apotheosis X’in bu mekaniği temel alıp almadığını veya daha da iyisi, neredeyse bir Nintendo platform oyunu gibi her seviyeye yeni ve ilginç tuhaflıklar ekleyip eklemediğini merak ediyorum.

Apotheosis X uzun zaman önce gelmişti. Hiper uyku, beni oku dosyasında, 2007’de gençken bitmemiş bir sürümünü piyasaya sürdüklerini ve yalnızca 2020’de denemek ve bitirmek için etrafta dolaştıklarını anlatıyor. sonraki iki yıl oyundaki neredeyse her şey sıfırdan yeniden yapıldı.”

Bu sıkı çalışma ve süzülen uzun süre, hesabıma göre meyvesini verdi ve Apotheosis X, şu anda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz, ticari kalitede bir retro nişancı harekâtı. Kurulum bir esinti, sadece Aleph One’ı indirmeniz gerekiyor (yeni sekmede açılır) Marathon Infinity’nin açık kaynak sürümünü indirin ve yürütülebilir dosyayı Mod DB’de bulunan Apotheosis X kurulum dosyasına kopyalayın (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  God of War Ragnarok Kratos Oyuncusu Christopher Judge Konsol Savaşına Saygı İstiyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir