Oyun Haberleri

13 yıl sonra Amnesia: The Dark Descent birdenbire Steam Workshop desteği aldı

Close up of Amnesia monster

Sürpriz bir hareketle Frictional Games, temel korku oyunu Amnesia: The Dark Descent için Steam Workshop desteğini tanıttı. Değişiklik, serinin son oyunu The Bunker’ın piyasaya sürülmesinden dört gün önce geldi ve The Dark Descent’i Frictional’ın Soma ve Amnesia: Rebirth gibi sonraki oyunlarıyla daha uyumlu hale getiriyor.

Frictional duyurusunda “Yıllar boyunca yapılan sayısız modun ve özel hikayenin gayet iyi farkındayız (ve hayranlık içindeyiz),” diye yazdı. “Ve şimdi nihayet bunları Steam üzerinden sorunsuz bir şekilde yayınlayabilmenizi ve kurabilmenizi sağladık.”

Sürtünme, tarihsel olarak modlama için zaten kolay olmuştur, şirket içi HPL motoru için seviye oluşturma araçlarını ücretsiz olarak kullanılabilir hale getirir ve uyumlu oyunların ana menüsünde doğrudan bir “özel hikaye” seçeneği ekleyerek kullanıcı yapımı kampanyalara erişimi çocuk oyuncağı haline getirir. Daha önce, The Dark Descent için modlar öncelikle ModDB ve NexusMods’ta bulunabiliyordu.

Steam Atölyesi uyumluluğu, Amnesia için özel kampanyalara erişmek isteyen oyuncular için daha fazla kolaylık ve mod yapımcıları için daha fazla keşfedilebilirlik sunar; Frictional’dan topluluğa güzel bir destek gösterisi. İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen ve şimdi Steam’de yeniden dikkat çekiyor gibi görünen bu HPL motoru Dark Souls 3 saygı duruşu, “Profaned Capital” ilgimi çekiyor.

Amnesia serisinin son oyunu The Bunker sadece birkaç gün içinde çıkıyor ve özel bir şey olacak şekilde şekilleniyor. PCG personel yazarı Morgan Park, daha önceki bir önizlemede The Bunker’ın açık uçlu oynanışına övgüde bulundu ve bunun “oyuncu ajansına doğru ilerlediğini ve tam gelişmiş sürükleyici bir simülasyonun ortaya çıkan oynanışını” fark etti.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  PS Plus Premium, Persona 5 Royal Deneme Sürümünü Ekliyor