Oyun Haberleri

Atomic Heart, Sovyet dönemi çizgi filmlerinden birinde ırkçı karikatür kullandığı için eleştirildi

The hare and wolf from Soviet cartoon Nu, Pogodi! sit side-by-side on the grass.

atomik kalp (yeni sekmede açılır) eleştiriliyor (Resetera aracılığıyla (yeni sekmede açılır)) oyunun Resident Evil tarzı kaydetme odalarında yayınlanan eski Sovyet çizgi filmlerinden birinde ırkçı bir karikatürün varlığı nedeniyle. Oyunun robo-bashing mücadelesinden kısa bir mola olarak hizmet veren bu odalar, oyunculara biraz dinlenme ve Nu, Pogodi’nin eski bölümlerini izleme şansı sunuyor! (Pekala, Sadece Bekle!) ilk kez 1969’da yayınlanan sevilen bir Sovyet çocuk çizgi filmi. Ancak gösterilen bölümlerden en az biri, dönemini biraz fazla anımsatabilir.

Hayır, Pogodi! özünde, yaramaz bir tavşanı (Zayats) ele geçirmeye çalışan ve başarısız olan kusursuz giyimli bir Sovyet disko kurdunun (Volk) başrol oynadığı Sovyet Tom ve Jerry. Atomic Heart, 1978’den bir bölüm olan 12. bölüm “Museum”daki bir bölüm nedeniyle eleştirildi. Ekranda hızlı bir flaşla, çiftin maskaralıkları, Afrikalı bir kabile üyesinin ırkçı bir tasviri olan bir heykelin ok ve yayı ateşlemesine neden olur. tutuyor, sonunda Volk’u Büyük Ramesses’in lahitine bırakan Rube Goldberg tarzı bir kaotik olaylar dizisini başlatıyor. Söz konusu bölümü YouTube’da izleyebilirsiniz. (yeni sekmede açılır) (ırkçılık için içerik uyarısı).

Dumbo veya Jungle Book gibi bir şey, “Bu program, insanların veya kültürlerin olumsuz tasvirlerini ve/veya kötü muamelesini içeriyor.” (yeni sekmede açılır)” Disney+ veya Netflix gibi akış hizmetlerinde gösterildiyse uyarısı veriyor ve herhangi bir uyarı veya bağlamsallaştırma olmadan Atomic Heart’a dahil edilmesi rahatsız edici.

Klibi ele alma planları olup olmadığını sormak için Mundfish ve Focus Entertainment’a ulaştım ve yanıt alırsam bu parçayı güncelleyeceğim.

Mundfish, sorunla başa çıkmak için oyunu henüz yamalayabilir, ancak bunun geliştirme sırasında bir sorun olabileceği stüdyonun aklına bile gelmediğinden şüpheleniyorum: Nu, Pogodi! 20. yüzyıl Sovyet ve Rus kültürünün değerli bir simgesidir. Cheburashka gibi (yeni sekmede açılır)eski SSCB’de yaşayan milyonlarca kişinin kalbine yakın ve sevgili bir çocukluk sembolü, Sovyet kültür müzelerinin demirbaşı (yeni sekmede açılır)ve hatta 1988’de Sovyet posta pullarında göründü (yeni sekmede açılır). Barack Obama’nın ırkçı bir parodisi olan Rusya’da (yeni sekmede açılır) 2020 gibi kısa bir süre önce devlet tarafından finanse edilen televizyonda yayınlandı, çizgi filmde sorunlu herhangi bir şeyin olabileceği fikri muhtemelen kulağa tuhaf gelebilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  İlk önce Phantom Liberty'yi yenerseniz Cyberpunk 2077'nin ana görevinde bir sürü gizli diyalog var ve bunların bir kısmı gelecekteki Cyberpunk hikayeleri için temel oluşturacak gibi geliyor