Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3, Starfield’a karşı kritik bir kurtarış yaptı ve şimdi yaklaşık bir ay erken başlıyor

Baldur

Steam’de 29 Haziran’da yapılan bir güncellemede Larian, yaklaşmakta olan mega-RPG Baldur’s Gate 3’ün başlangıçta planlanandan yaklaşık bir ay önce çıkacağını duyurdu: orijinal 31 Ağustos tarihi yerine 3 Ağustos. Gönderi ayrıca PlayStation 5 sürümünün bir hafta ertelenerek 6 Eylül’e ertelendiğini de ortaya koydu.

Hareketi açıklayan Larian, “Bu, Baldur’s Gate 3’ün PC versiyonunun, oynamak için daha fazla zamanınız olacağı bir zamanda piyasaya sürüleceği anlamına geliyor” dedi. Muhtemelen Larian, yatak odası programlı bağımsız nişancı oyunu Fortune’s Run’ın 1 Eylül erken erişim lansmanında titriyordu. Şaka yapıyorum adamım, suratını yapma. Tabii ki Starfield’dan kaçmak için.

Bethesda’nın mondo büyüklüğünde, yapım aşamasındaki mega hit RPG’si 6 Eylül’de piyasaya sürülecek ve ikisinin yakınlığı, RPG severlere gergin bir flop terinin ardından söz veriyor. Şimdi, ikisinin arasında bir aydan fazla bir süre varken, bu bize her ikisinin de keyfini çıkarabilmemiz için daha fazla nefes alma alanı sağlayacak ve Larian’ın kalkışının Todd’un inşa ettiği Yıldız Gemisi tarafından gölgede bırakılma olasılığı daha düşük.

Büyük oyun gecikmelerine o kadar alışkınım ki, bu profilin bir sürümünün bir ay boyunca ertelendiğini görmek şok edici, ancak PS5 sürümünün eşzamanlı gecikmesiyle daha mantıklı. PC’de Baldur’s Gate 3’ün bir süredir 3 Ağustos’ta bir yörüngede olduğuna, PS5’in simu-lansmanı için fazladan bir ay beklemesinin ekibe oyunu cilalamak için fazladan zaman verdiğine ve PS5 sürümünün gecikmesinden önce geldiğine bahse girerim. PC versiyonu hızlanıyor.

Yine de bu PS5 sürümüne gelince, şeyh, şimdi Starfield ile gün ve tarihe takıldı. İki oyun, birbirini dışlayan platformlarda, Starfield yalnızca Xbox/PC’de, ancak bu, Baldur’s Gate 3’ün konsol sürümünün başlaması için hala zor bir durum. Sonunda Xbox Series konsollarına gelecek olan Baldur’s Gate 3’e gelince, Larian “hazır olduğunda bırakacağını” söyleyerek hala kapıyı açık bırakıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  28 yıl sonra, kahraman modlayıcı, Wipeout'un korkunç PC bağlantı noktasına hak ettiği muhteşem parlaklığı veriyor