Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #795: 23 Ağustos Çarşamba

Today

Wordle ipuçlarımıza göz atmak için biraz zaman ayırın, özellikle 23 Ağustos (795) bulmacası için yazılmış bir ipucuna hızlıca göz atın veya kelime sisini ortadan kaldırıp tıklayarak bugünkü Wordle cevabına ulaşın. Nasıl oynamak isterseniz isteyin, PC Gamer bunu hallediyor.

Bir şekilde bugünün bulmacası benim için fazla sorun yaşamadan gelip geçti. Geriye dönüp tahminlerime baktığımda, lehime sonuç veren birkaç alışılmadık seçim yaptığımı görebiliyorum; bir dahaki sefere zorlandığımda biraz daha cesur olmayı hatırlamam gerekecek.

Bugünün Wordle ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

23 Ağustos Çarşamba için bir Wordle ipucu

Bugün bulmanız gereken kelime, coşkuyu veya pozitif enerjiyi, heyecan verici veya hareketli bir tepkiyi veya gösteriyi tanımlamanın başka bir yoludur. 90’ların müzik hayranları, Bitter Sweet Symphony şarkısının arkasındaki grubun adını hatırlamayı yararlı bulabilir.

Bugünkü Wordle’da çift harf var mı?

Evet, bugünkü bulmacada iki sürü çift harf var.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle’ı iyi oynamak, her gün küçük bir zafer kazanmak gibidir; keyif aldığınız bir oyunda hak edilmiş bir galibiyet serisinden kim hoşlanmaz ki? Günlük kelime oyununda yeniyseniz veya bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşacağım:

 • Açılış kelimenizde benzersiz ünsüzlerin ve sesli harflerin dengeli bir karışımını istiyorsunuz.
 • Sağlam bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Cevap birden fazla harf içerebilir.
OKU  Wordle ipucu ve cevap #637: 18 Mart Cumartesi

Günün sonuna kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Bir sonraki tahmininiz için cevabı veya taktiksel bir kelimeyi bulmakta zorlanıyorsanız, daha sonra bu tahmine geri dönmenin hiçbir zararı yoktur.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

#795 Wordle’ın cevabı nedir?

Yardıma mı ihtiyacınız var? 23 Ağustos (795) Wordle’ın cevabı: VERVE.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Önceki Wordle çözümlerini bilmek mevcut olasılıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bir kelimenin tekrarlanması pek olası değildir ve tahminleriniz veya aklınızdan kaçan başlangıç ​​kelimeleri için ilham bulabilirsiniz.

İşte bazı güncel Wordle yanıtları:

 • 22 Ağustos: BAHARAT
 • 21 Ağustos: SAHİL
 • 20 Ağustos: GÖREV
 • 19 Ağustos: MAGMA
 • 18 Ağustos: BİRE BİR AYNI
 • 17 Ağustos: YANLIŞ
 • 16 Ağustos: FIRÇALAMA
 • Ağustos 15: DİZİN
 • 14 Ağustos: Yılanlı
 • 13 Ağustos: GAZAP

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün beş kutudan oluşan altı sıra verir ve sizin işiniz, içerdiği harfleri eleyerek veya onaylayarak hangi beş harfli kelimenin saklandığını bulmaktır.

Güçlü bir kelimeyle başlamak LEASH gibi (birden fazla ünlü, ortak ünsüz harf içeren ve tekrarlanmayan harfler içeren bir şey) başlamak için iyi bir yerdir. Enter tuşuna bastığınızda, kutular size hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

İkinci gidişinizde, başlangıç ​​kelimesini iltifat etmeli, geçen sefer kaçırdığınız genel harfleri kapsayacak başka bir “iyi” tahmin kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında mevcut olmayan bir gerçek nedeniyle artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalısınız. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız vardır ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (ör. KİTAPLAR).

OKU  Roblox, Roblox'ta çalışmak için Roblox içinde röportaj yapmanızı istiyor

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.