Oyun Haberleri

Bu 28 inç 4K oyun monitörünün fiyatı düşmeye devam ediyor ve şu ana kadarki en ucuzu: 430 dolar

Gigabyte M28U 4k 144Hz Gaming Monitor

Gigabayt M28U | 28 inç | 4K | 144Hz | IPS | Amazon’da 429,99 dolar

İşte Gigabyte M28U incelememize göre gerçekten değerlendirdiğimiz bir monitör. Aslında bu paketi, orijinal 650 $ fiyat etiketine rağmen hız ve çözünürlük karışımı nedeniyle sevdik. Bu cezbedici derecede ucuz fiyata, çok daha iyi.

Fiyat kontrolü: Newegg $479,99

Biz bu monitörün büyük hayranlarıyız ve 2022’nin başındaki M28U incelememizden beri bu fanıyız. O zamandan bu yana oldukça az sayıda indirime tabi tutuldu ve çok uzun zaman önce bunu önemli bir fırsat olarak vurgulamıştık. 530 dolardan. Hâlâ şaşırtıcı derecede yüksek özelliklere sahip 28 inç 4K ekran arayışında olanlar, Amazon’da 430 $ fiyatla gördüğümüz için bir sürprizle karşı karşıyalar.

Tüm bu parlak önerilerin bir nedeni var ve bunun büyük bir kısmı da muhteşem IPS paneli. 4K çözünürlük, 144Hz yenileme hızı ve canlı renkler, bu ekranın birçok emsaline ayak uyduracak ve hatta onları geride bırakacak özelliklere sahip olduğu anlamına gelir. Dahası, en iyi IPS ekranların bazıları için bile geleneksel olarak bir anlaşmazlık noktası olan harika görüş açıları, mükemmel kontrast ve hatta mükemmel siyah seviyeleri elde edersiniz. Gigabyte M28U’nun en pahalı panellerden bazılarını bile utandırdığı burada durum böyle değil.

2 ms MPRT ve 1 ms GTG’de gelen tepki süreleri ile güzel ve hızlıdır; bu, bu monitörün neredeyse hiç gölgelenme olmadan süper hızlı aksiyona ve rekabetçi oyunlara ayak uydurabileceği anlamına gelir. Hız aşırı hız ayarının biraz aşırı olduğunu ve bazı yapaylıklara yol açtığını gördük, ancak Akıllı OD ayarı, bu ekranın, ona yapabileceğiniz hemen hemen her şeyin hızına ayak uydurabilmesini sağlamak için yeterince iyi çalıştı.

  • Son gelişmeleri takip edeceğiz Black Friday oyun monitörü fırsatları tam burada.
OKU  Apex Legends, 16. Sezonda Major Legends Reworks ile İlgili Sızıntı İpuçları

4K çözünürlükte 144Hz yenileme hızıyla M28U gerçekten de bazı beklenmedik özellikleri bünyesinde barındırıyor ve bu fiyata sizi görüntü kalitesinde nirvanaya ulaştıracak daha iyi donanımlı bir şey bulmanız pek mümkün değil.

Tabii ki hepsi iyi bir haber değil. 4K çözünürlüğü göz önüne alındığında 28 inç biraz küçük olabilir, o kadar ki metin okunabilirliği için bazı ölçeklendirme seçeneklerini etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz ve yalnızca DisplayHDR 400’ü desteklemesi kesin bir olumsuzluktur. Bu neredeyse HDR bile değil. Standın yeterince sağlam olduğunu da gördük, ancak zevklerimize göre biraz ucuz. Bununla birlikte, bazı küçük zaaflarını gözden kaçırmaya ve onu mükemmel, yüksek çözünürlüklü, yüksek yenileme hızına sahip bir SDR ekran olarak görmeye hazırsanız, bu küçük canavar gerçekten çok yönlü harika bir cihazdır.

Sizin için gerçekten önemli olan, bütçenizi zorlamadan gözlerinizin önünde harika görünümlü bir 4K panel elde etmekse, Gigabyte M28U gerçekten çok fazla paraya sahip olmayan birinci sınıf bir monitördür. 4K ekranların fiyatları şu anda Black Friday oyun monitörü indirimlerinin devam edeceği beklentisiyle düşüyor, ancak yine de bu güzelliklerden birini bundan çok daha ucuza göreceğinizi düşünmüyoruz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.