Oyun Haberleri

Sony Exec, Call of Duty Anlaşmasına Yine Gölge Atıyor

Microsoft vs Sony

Twitter’da Sony’de tokatlama geçmişi olan bir Activision yöneticisi, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın konuyla ilgili yaptığı bir yorumu açıklıyor. Görev çağrısı. Sony’nin başkanı tarafından yapılan yorum, ek bağlam olmaksızın küstahça inatçı olarak yorumlanabilir, ancak Microsoft anlaşmayı tamamlamak için düzenleyicilerle savaşırken yeni bir unsur ortaya koyuyor.


Microsoft ve Activision birleşmesi ve Sony’nin anlaşmayı engelleme girişimleri destanı pek çok dönüş yaptı ve Microsoft başkanı Brad Smith’in Brüksel’deki bir basın toplantısı sırasında imzasız bir anlaşmayı geri çekmesi gibi bazı tiyatro oyunlarını içeriyordu. Bu, Microsoft’un Nintendo ile getireceği bir anlaşmayı duyurduğu gündü. Görev çağrısı platforma geri dönün. Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını rekabet endişeleriyle engellemeye devam ederken, Görev çağrısı Microsoft, en büyük oyun serilerinden birinin hangi platformlarda göründüğünü kısıtlamak istemediği yönündeki devam eden argümanlarına yardımcı olmak için Nintendo ve NVIDIA ile 10 yıllık anlaşmalar yapıyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Microsoft, Activision Blizzard Anlaşması Hakkında Tam Sayfa Reklamlar Yayınlıyor

Activision Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lulu Cheng Meservy, Twitter’da Sony’nin Microsoft’un hatalı sürümlerini yayınlamasından korktuğu yönündeki haberlere yanıt veriyordu. Görev çağrısı Anlaşma, oyunun platformdaki itibarına zarar verme girişimlerinde gerçekleşirse PlayStation’da. İleti dizisinde, Sony Interactive CEO’su Jim Ryan’ın AB’nin Avrupa Komisyonu ile kapalı kapılar ardında yaptığı bir toplantıda yaptığı göz kamaştırıcı bir yorumu açıklıyor. Sony’nin Microsoft’un diğer şirketlere verdiği anlaşmayı kabul etmekte neden bu kadar isteksiz olduğunu soran sorular soruyor. Daha sonra 21 Şubat’ta kapalı kapılar ardında yapılan bir toplantıda Jim Ryan’ın “Yeni bir görüşme istemiyorum” dediğini iddia ediyor. Görev çağrısı anlaşmak. Sadece birleşmenizi engellemek istiyorum.”

OKU  Ayrılmış bir Rockstar kurucu ortağı, sonunda bir müzik videosu ve büyük, ürkütücü bir göz küresiyle sırada ne olacağını anlatıyor.

Lulu Cheng Meservy, Activision Blizzard içindeki sendikalar hakkındaki yorumları ve Activision Blizzard ile Microsoft anlaşması hakkında yapılan diğer açıklamalar nedeniyle Twitter’da tartışmalı bir figür, ancak bir Microsoft yöneticisi olarak, düzenleyici mahkemelerdeki yargılamalardan haberdar. The Verge’den Tom Warren da ifadeyi doğruladı. Ek bağlamdan ve olası üsluptan çıkarıldığında, Jim Ryan’ın ifadesi önemsiz ve kaba bir duvar örme olarak ortaya çıkıyor.

Sony, itibarının çevrimiçi oyuncular arasında sorgulandığını gördü. Oyuncular, Microsoft yöneticilerinin şu konularda sürekli ve tutarlı yorumlar yaptığını duymaya devam ediyor: Görev çağrısı marka ve franchise’ı daha fazla platforma genişletme planları. En büyük hükümet düzenleyicilerinden bazıları Sony’nin endişelerini dinlerken, Sony satın alma sürecini bir bataklığa sürükledi. Microsoft, anlaşma yapmaya istekli olduğunu göstermeye devam etse bile, Sony herhangi bir avantajı veya potansiyel geliri kaybetmek istemiyor. Görev çağrısı PlayStation platformu üzerinden en büyük rakibine satış yapıyor. SIE CEO’su Jim Ryan’ın yorumu, Sony’nin Microsoft/Activision birleşmesini engellemeye yönelik gerçek niyetiyse, nihai düzenleyici kurum kararını vermeden önce daha küstah yorumlara kapı açabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ: Nintendo ve Nvidia, Microsoft’un Activision-Blizzard’ı Satın Alma Konusunda Duruyor Kumda Daha Fazla Çizgi Çizin

OKU  Microsoft, en son Windows Çekirdeği düzeltmesinin aslında daha fazla şeyi bozabileceğini söylüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.