Oyun Haberleri

Resident Evil 4, Resident Evil: Village’dan iki ay daha hızlı 5 milyon satışı geçti

Leon from Resident Evil 4 doing the smoulder among a run-down village.

Yakın tarihli bir basın bülteninde Capcom, Resident Evil 4’ün yeniden yapımının 5 milyon satışa ulaştığını açıkladı. Bu, yalnızca iki günde 3 milyon satışa ulaştığı galaktik bir açılış haftasını takip ediyor; bu, orijinalin ulaşması tam bir yıl süren bir kilometre taşı.

Daha da şaşırtıcı olanı, Resident Evil 4’ün bu rekoru, ana seri olan kardeş Resident Evil: Village ile karşılaştırıldığında programın tam iki ay ilerisinde vurmasıdır. Serideki en hızlı satan Resident Evil oyunu olarak rekorları kırmasına rağmen, bu oyunun aynı sayıya ulaşması yaklaşık altı ay sürdü.

Capcom, bu zaferi “müşterilerden son derece olumlu karşılamanın yanı sıra, daha geniş bir karakter kadrosu olarak sürüleri biçtiğiniz ilk oyundan bir DLC modu olan The Mercenaries’in piyasaya sürülmesine” bağlıyor.

Yazma sırasında henüz güncellenmemiş olsa da, bu dönüm noktası, Capcom’un parlak platin oyunlar listesindeki sıralamasını yükselterek Monster Hunter Rise: Sunbreak ve Resident Evil 2 arasında 14 numaraya yerleştiriyor.

Orijinal Resident Evil 4, Dead Space, Gears of War ve hatta Uncharted serisi gibi oyunlara ilham veren üçüncü şahıs nişancı kanonunda neredeyse kutsal bir yere sahiptir. Bu arada, Resident Evil: Village PC Gamer’dan Andy Kelly de dahil olmak üzere piyasaya sürüldüğünde iyi karşılansa da arkasında böyle bir miras yok.

Bu aynı zamanda belki de daha klasik bir Resident Evil deneyimi arzusuna işaret ediyor. Hem Village hem de selefi birinci şahıs oyunlarıdır. Her ikisi de mükemmel bir şekilde satıldı, ancak Capcom’un yeniden yapımlarının popülaritesi, omuz üstü nostaljinin kalıcı gücünü gösteriyor. Ayrıca, Ethan Winters eğlenceli ama Leon Kennedy korku oyunlarındaki en güzel adam olabilir. Bu muhtemelen satış rakamlarıyla ilgili değil, sadece önemli bir dipnot olduğunu düşünüyorum.

OKU  No Man's Sky Fan 3D Kendi Çoklu Aracını Yazdırıyor

Capcom, basın açıklamasını “son derece eğlenceli oyun deneyimleri yaratmak için sektör lideri oyun geliştirme yeteneklerinden yararlanmaya” devam etme taahhüdüyle bitirdi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.