Oyun Haberleri

Escape from Tarkov’da görünmez oyuncular kol geziyor—’Ne mutlak bir sirk’

A view from Escape from Tarkov

Battlestate Games’in Tarkov’dan Kaçışı, en son güncellemesiyle oyuncuların başkalarına görünmez görünmek için kullanabilecekleri kalıcı bir hatayı yeniden tanıttı. Dürüst olalım, saklanıp sizi görmedikleri halde insanları vurmaya kadar varan bir oyunda, bunun sonuçları oldukça serttir.

Sorun, son güncellemeden bu yana çeşitli başlıklara, tweet’lere ve forum gönderilerine konu oldu. “Görünmez takım arkadaşları ve düşmanlarla karşılaşan her baskın,” That-Hurry-3318 yazıyor (yeni sekmede açılır).

Oyuncu raporlarının çoğu, bunun, oyuncuların Tarkov’un bölgelerine girebilmelerinin iki yolundan biri olan çöpçülerde olduğunu söylüyor (temelde çöpçüler, düşük seviyeli teçhizatla giriyor ve görev yapan PMC’leri çarpmaya çalışıyor) ve çok sayıda bunun takım arkadaşlarıyla da olduğunu fark ettiler. “Daha dün görev için bir çöpçü ve bir tank sopası atacaktım.” LowRezDragon’u yazıyor (yeni sekmede açılır)“ve ‘Göğüsümü çok çabuk iyileştireyim’ dedi, iyileşmeye başladı ve birdenbire ortadan kayboldu.”

İşte bu oyuncunun görünmez olduğunu fark etmesi ve bir başkasının onu görüp duyup duyamayacağını test etmesiyle oluşan hataya bir örnek.

Daha fazla gör

Özellikle hedef oyuncunun görünmezliğe anında tepki vermesi hoşuma gitti: “Siktir.” Bulabilirsin (yeni sekmede açılır) diğer aksaklık örnekleri (yeni sekmede açılır) sosyal medyanın her yerinde (yeni sekmede açılır).

Comprehensive_Fee_23 “Ne mutlak bir sirk” diye yazıyor (yeni sekmede açılır). “Güncellemeden bu yana ilk baskınım ve ikilim beni göremiyor. Sonunda başka bir ikiliye karşı kıyı şeridinde savaşıyoruz ve ikisini de düşürüyorum ama vücutları görünmüyor. %100 bilerek cesetleri aramak için 25 dakika harcadım. onları öldürdüm, hiçbir yerde bulunamadı.”

Bu kesinlikle harika değil, ancak geliştirici Battlestate Games şimdiye kadar bu konuda sessiz kaldı. Dört gün önce “Streets of Tarkov’daki görsel hatayı düzelten” bir düzeltme yayınladı, ancak bu görünmezlik hatası gibi görünmüyor. Yorum için ulaştım ve herhangi bir yanıtla güncelleme yapacağım.

OKU  Mühendisler 1 milivatlık nöral çiplerine Doom oynamayı öğretiyorlar, bunun ciddi bir iş olduğunu söylüyorlar, herkes başını sallıyor

Yine de, en azından bazı PMC’ler bu zor zamanlarda bir mizah anlayışını koruyabiliyor. “Bu ‘görünmez’ Tarkov oyuncularından hiçbirini görmedim” dedi PistolPetePR (yeni sekmede açılır). “Onlar için öldüm ama onları hiç görmedim.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.