Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün 6.4 yaması fragmanı, Dark Throne’a gideceğimiz yolu ortaya koyuyor

Final Fantasy 14'ün 6.4 yaması fragmanı, Dark Throne'a gideceğimiz yolu ortaya koyuyor

Final Fantasy 14: Endwalker son zamanlarda bazı güncelleme kuraklıklarından mustarip oldu; yapacak çok sayıda eğlenceli görev aldık ama bunların hepsi kısa sürdü. Varyant Zindanlar ve Ada Sığınağı, keşif bölgelerinin bıraktığı boşluğu doldurmaya çalıştı, ancak ne yazık ki bunlar tek seferlik deneyimler.

Neyse ki, 6.4 yamasının fragmanı, ara sahne aç iştahımı kabartacak hikaye ipuçlarıyla tamamen dolu. Size teorilerimi aktarmak için buradayım, bu yüzden henüz fragmanı izlemediyseniz şimdi tam zamanı (yeni sekmede açılır).

Başlamadan önce, sadece Ana Senaryo Görevi ile ilgili bilgileri aktaracağımı belirtmek isterim, aksi takdirde bütün gün burada olurduk.

Fragman, bu yama döngüsü için en büyük kötümüz olan Golbez’in On Üçüncü ayın kırmızı ayının tepesinde durup birine ona katılması için yalvarmasıyla açılıyor. Amacı? Ölümsüzlükle lanetlenmiş tebaasının sonunda gerçek bir ölümle ölebileceği Kaynağı tamamen istila etmek.

Bu, ilk başta oyuncuya bir rica gibi görünse de, ardından “bu ejderhanın ve onun eve olan ateşli özleminin ziyafet çekmesi” talebi gelir. “Bu ejderha”, yüzyıllardır boşlukta tutsak tuttuğu Azdaja’yı ifade eder.

Öldürdüğümüz Archfiend’lerin Azdaja’nın eterini yuttukları için güçlendiklerini biliyoruz, bu yüzden benim hedefim Golbez’in benzer yöntemlerle Azdaja’nın Kaynağa dönme arzusunu paylaşan bir ordu kurması. Ayrıca Vrtra’nın Azdaja ile yeniden bir araya geldiğini görüyoruz, ancak Void’de yüzyıllar sonra nasıl bir zihinsel durumda olacağı kimsenin tahmininde bulunamıyor.

Fragman, önceki portalımız 6.3 yamasında yok edildikten sonra On Üçüncü’ye nasıl döneceğimize dair ipuçları gösteriyor. Zodiark’ın eski ay hapishanesi enerjiyle dolup taşıyor, ardından bizim Vrtra’nın sırtında dünyalar arasındaki yarıktan uçarken çekilmiş bir sahnemiz geliyor. Ayrıca Babil Kulesi’nden ateşlenen bir ışık huzmesi var ki bu özellikle ilginç çünkü şu anda aslında hiçbir şey tarafından desteklenmediğini biliyoruz.

OKU  Windows 10'un mevcut sürümü son sürümü olacak

En sevdiğim teorim, Aetherfont’a (yamanın 6.4’ün zindanı) yolculuğumuzun Babil Kulesi’ne eter dökmek ve ona güç sağlamak için gerekli olacağı yönünde. Daha sonra Ay ile olan bağlantısını oradaki On Üçüncüye bir kapı oluşturmak için kullanacağız.

Bu, bir MacGyvery, yüksek gösteri, Final Fantasy türünde pratik bir anlam ifade ediyor. On Üçüncü’ye geri dönebilsek bile Golbez’le yüzleşmek için yine de aya gitmemiz gerekecek. Ay’da, ulaşması çok daha kolay olan Kaynak’ta bir kapı açarak aracıyı devre dışı bırakıyoruz.

Son Ana Senaryo Görevi açıklamamız, Golbez’in kendisiyle olan mücadelemizden geliyor. İçinde, bıçağının etrafına sarılmış bir yılan ejderhası var, bu da Azdaja’nın canlı çıkması için bana pek umut vermiyor. Kanatları olmasa da -muhtemelen Golbez’in ordusu onları yediği için- ejderhanın boynuzları Azdaja’nınkiyle tamamen aynı şekle sahip. Onun entrikalarıyla yozlaşması veya değişmesi muhtemel.

Son olarak, FFXIV’ün Final Fantasy IV’ten Zeromus’u ele geçirmesi olabilecek, gölgede çelenklenmiş kuş benzeri bir maskenin parıltısı var. Tüm bu hikaye örgüsünün o oyuna uzun bir referans olduğu göz önüne alındığında, 6.5 Yaması’nın – hatta bir sonraki genişleme paketinin – Etheirys’in şekli ne olursa olsun bu yaratıkla savaştığımızı görmesi beni şaşırtmaz.

Hafifçe söylemek gerekirse, burada paketlenecek çok şey var. Hiç şüphe yok ki, kendi teorilerini beslemek için karavanda incelediğimden daha sadık irfan severler göreceğiz, ancak bu yamanın üzerinde çalışılması gereken büyük miktarda hikaye ile önden yükleneceği açık. Yeni raid serisinden ve varyant zindandan bahsetmiyorum bile—biz irfan hayranlarını meşgul edeceğiz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.