Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün tuhaf Fall Guys etkinliği bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek ve fasulye boyutuna yaptığım gezilerin gil kazanmanın iyi bir yolu olacağından korkuyorum

A lalafell from Final Fantasy 14, frolicking through a field while surrounded by creatures from the Fall Guys universe.

Final Fantasy 14 x Fall Guys etkinliği bir süredir hazırlık aşamasındaydı ve oyunun resmi web sitesinde belirtildiği gibi ayrıntıların tam listesiyle karşılaştık.

Bütün bu olanlarla ilgili derin bir çelişki hissettim. FF14 geçişlere yabancı olmasa da – kahretsin, sadece Nier Automata’dan oluşan bir baskın serisi vardı – eğer biraz gözünüzü kısarsanız hala oyunun bilgisine uyuyorlar. Etheirys ve parçaları halihazırda eski Allagan test tüplerine, uzay gemilerine, uzaylı ejderhalara ve bir trene karşı savaştığınız bir VR savaşına sahip.

Ama bu… bu sadece Fall Guys. Ara sıra ortaya çıkan chocobo işareti dışında bunu Final Fantasy yapmak için pek bir girişimde bulunulmadı. Etkinlik ödülleri de o kadar gösterişli ki aslında onları biraz seviyorum; sadece iki parçaya bölünmüş bir sonbahar adamı olan örgü şapka hariç. Birinin sadece insan gövdesinin yarısı kadar olan bir şapka taktığını hayal edin. Yünden yapılmış olsa bile oldukça paniğe kapılırsınız.

Bir gökkuşağının önünde, cafcaflı Fall Guys ürünleriyle süslenmiş bir Final Fantasy 14 karakteri üçlüsü.

(Resim kredisi: Square Enix)

Yine de etkinlik eğlenceli görünüyor ve ödüller aslında oldukça kapsamlı. Yukarıda gösterilen Gentlebean seti ve taçları var, ancak aynı zamanda bir binek, oldukça sevimli bir ifade, bazı minyonlar, konut eşyaları, çerçeve kitleri de alabileceksiniz ve bekleyin, boyaları alabilecek misiniz? Oh hayır.

Bağlam olarak, Tunç Siyahı ve İnci Beyazı Boya ürünleri, Ada Koruma Alanı’nın piyasaya sürülmesinden bu yana pasif gelirimin kaynağı oldu. Bu yazının yazıldığı sırada sunucumda parça başına 24.000 gil civarında fiyat istiyorlardı, ama daha önce ürün başına 50.000 gil ödemişlerdi. Büyük şemaya göre bu çok fazla bir para değil (oyunsonu hazırlanmış teçhizat size öğe başına 200.000 kazandırabilir) ancak çok az çaba harcayarak her hafta iyi bir yığın çarpışmayla karşılaşabilirsiniz.

Bu tamamen koşu başına ne kadar Manderville Gold Saucer Fame (MGF) kazandığınıza bağlıdır. Tam bir Gentlebean ganimet seti – ister bir taç ister korkunç, berbat, işe yaramaz ölü düşen adam şapkası için gidin – size 1.640 MGF kazandıracak. Bu arada, Tunç Siyahı ve İnci Beyazı Boyanın her biri yaklaşık 750 adettir. Aynı zamanda iyi satan Dragoon Blue boyası daha uygun fiyatlı 150’dir.

OKU  Steam Next Fest'teki her şeyin yanı sıra, kayıp bir keşif gezisinin izini sürmeyi konu alan bu unutulmaz demoyu da kaçırmamalısınız

Elbette para kazanmanın en iyi yolu bu değil. Ancak tüm crafting işlerimi 90’da yapmış olmama rağmen crafting’e alerjim var, bu da benim için en verimli hareket olabileceği anlamına geliyor. Warrior of Light’ımı birkaç düzine koşu için Fall Guys boyutuna mahkum etme ihtimali beni üzüyor. Ama önce lanetli şapkayı alacağım. Bundan nefret ediyorum ama bu benim olmalı.

Sınırlı süreli etkinliği 31 Ekim’den 31 Aralık’a kadar oynayabileceksiniz, ancak ara sıra geri getirilmesi planlanıyor. Yayına girdikten sonra Ul’dah’a gitmeniz ve “Başınıza Gelebilir” görevini almanız gerekecek. Buradan fasulye bölgesine olan yolculuğunuz düzgün bir şekilde başlayabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.