Oyun Haberleri

Hacking oyununun nihai Easter Egg’inin kodu sekiz yıl sonra çözüldü

Hack

Double Fine’ın 2014 hack oyunu Hack ‘n’ Slash’e dahil edilen isteğe bağlı bir bulmaca (yeni sekmede açılır) sekiz yıl sonra nihayet çözüldü. Sorun, SecretRoom.lua bulmacası olarak biliniyor ve adını oyun dosyaları arasında kimsenin şifresini çözemediği şifrelenmiş bir dosyadan alıyor.

Sonunda birisi buldu ve haber şu kanaldan geliyor: yazılım analisti Guillaume Fortin-Debigaré’nin blogu (yeni sekmede açılır), bu tür gizemlere gerçek bir tutkusu var gibi görünüyor. Bununla ilgili sorun, bulmacanın neredeyse anında bilinmesi ve bununla ilgili pek çok şeyin tek bir anahtar unsur dışında çözülmesidir: şifre çözme anahtarı. En sert bulmaca dedektiflerinin yapabileceği gibi deneyin, ne aramaları gerektiğine dair bir ipucu bile bulamadılar.

Fortin-Debigaré şöyle yazıyor: “Bu nedenle, oyuncular duvara tosladılar ve kaba kuvvet saldırılarına, oyunun orijinal prototipini ayrıntılı bir şekilde incelememize, piyasaya sürülen her promosyon malzemesini ve ürünlerini analiz etmemize ve büyük tersine mühendislik çalışmalarına rağmen. oyunun bazı kısımlarında yardımcı olabilecek bariz hiçbir şey bulunamadı.”

Bir ödül teklif edildi, ancak bazılarının tüm çabalarına rağmen ilgi sonunda dalgalandı. Şimdiye kadar. Glenn “Netrix” Anderson adlı bir oyuncu, 9 Aralık’ta şifreyi kırdı ve oyunun gelişimi hakkında ek bilgiler ve eksik olan 1. Perde hakkında biraz fikir veren bir paskalya yumurtası ile ödüllendirildi.

Parola şaşırtıcı derecede basitti ve işte Fortin-Debigaré’nin bulmacanın sonunda nasıl çözüldüğüne dair tam açıklaması (yeni sekmede açılır). Başlangıç ​​noktası, oyunun baş tasarımcısı Brandon Dillon’ın, bunun kaba kuvvetin pratik olup olmayacağını soran birine istek üzerine sağladığı bir ipucuydu.

Daha fazla gör

Oyunun sonuna doğru, üzerinde bir kitap bulunan bir kaidenin bulunduğu bir oda var. Kitapların dosyayla ilgili alışılmadık özellikleri vardır ve genellikle oyunda bir oyuncu kaideyi “krikoyla” kaldırır, bir parola girer ve başarılı olursa oyun dünyasının yeni öğelerine erişebilir. Burada söz konusu kitabın kodu ‘normal’ olarak çözülebilir ancak gizemli dosyaya işaret eden başka bir kitapla da değiştirilebilir: SecretRoom.lua.

OKU  Baldur's Gate 3'ün bir sonraki 'büyük' ​​yaması biraz ertelendi

Zaten bu şey için yedi yıl harcadıysanız, bunun nasıl çözüldüğüne dair ileride spoiler verin.

Oyuncunun kaidedeki kitapları değiştirmesi, doğru şifreyi girmesi ve işte bu kadar. Parola karmadır, ancak her zaman oyuncularının önünde olduğu ortaya çıktı. Oyunun yükleme ekranı mesajı şu şekildedir:

“Hack ‘n’ slash yapmak tehlikelidir. Cesur ol.”

Şifre son iki kelimedir.

Daha fazla gör

Pekala, bu düşündüğün kadar kolay olmadı. Oda yeni görseller, oyunun kökenleri hakkında bilgiler ve daha fazla bilgi içerir. Sonunda onu kıran oyuncuya, Glenn “Netrix” Anderson’a ve Guillaume Fortin-Debigaré’nin bloguna tüm övgüler (yeni sekmede açılır).


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir