Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy 100’den fazla yan göreve sahip olacak ve kötü büyü yapıp yapmadığınızı umursamıyor

Hogwarts Legacy -

Hogwarts Mirası (yeni sekmede açılır) 100’den fazla yan görev olacak ve oyunculara molaya ihtiyaç duyduklarında yapacakları farklı bir şey vermeyecek. Anlatı yönetmeni Moira Squier, GamesRadar’daki meslektaşlarımıza anlattı (yeni sekmede açılır) oyuncuların bu yan faaliyetlerde bulunma şeklinin ana kampanya üzerinde bir etkisi olabilir.

Squier, “Ana hikaye karmaşık ve ilgi çekici ve çeşitli farklı karakterleri ve bakış açılarını içeriyor, ancak oyuncuya oyun boyunca seçim anları vererek, bu destansı hikayenin kendi versiyonunu anlatmalarına izin veriyoruz” dedi Squier.

“100’den fazla olan yan görevler bile, oyuncunun sahip oldukları deneyimler sayesinde ana kampanyayı manipüle etmesine izin veriyor. Bir yan görevde biriyle etkileşim kurmak, ana hikayede onlarla nasıl etkileşim kurduğunuzu etkileyecektir. tam tersi. Oyuncunun bu görevleri tamamlamayı seçtiği sıra, hikayelerini ve oyunlarını etkileyecektir. Her şey birbirine bağlıdır.”

Stüdyodan gelen bu yorumlar sadece belirsiz ve tatmin edici olmayacak kadar prova edilmiş (bir oyunu karakterinizin “deneyimleriyle” “manipüle etmeyi” sevmiyor musunuz?), ancak yine de Hogwarts Legacy’nin oyuncunun kendilerini daha karanlık ifadelerle ifade etmesine izin vermesi ilginç. büyü: Kötülüğü kucaklamak isteyen oyuncular bunu yapmakta özgürdür ve ara sıra NPC pisliği dışında, görünüşe göre bunun için cezalandırılmayacaklar.

Baş tasarımcı Kelly Murphy, “Kara Cadı veya Büyücü olmak isteyen oyunculara bunu yapma fırsatı vermek bizim için önemliydi,” dedi. “Bu, rol oynamanın nihai düzenlemesidir: oyuncunun kötü olmasına izin vermek. Ek olarak, bu önemliydi çünkü oyun yaratıcıları tarafından yargılanmama noktasından geliyordu. Kötü olmak istiyorsan, kötü ol.”

Bu sözde Affedilemez Lanetlere kadar uzanır (yeni sekmede açılır), o kadar uğursuz ve yasaklanmış bir büyü üçlüsü ki, Harry Potter romanları zamanında, bunlardan herhangi birini kullanmak, ömür boyu Azkaban hapishanesine tek yönlü bir yolculuk anlamına geliyordu. Ancak Hogwarts Legacy’de, görünüşe göre o kadar da önemli değil.

OKU  Elden Ring Oyuncusu Colosseum'da İnanılmaz Bir Zafer Kazandı

Murphy, “Oyuncunun bir Unforgivable kullandığını görünce karakterler görsel ve işitsel olarak tepki verecek, ancak bunu yaptıkları için onları cezalandıran bir ahlak sistemimiz yok – bu, oyun yapımcısı açısından çok yargılayıcı olur,” dedi. “Ancak, oyuncu bu eylemlere devam ederse, dünya onların bilgisini geri yansıtacaktır.”

Harry Potter romanlarının çok basit bir iyiye karşı kötü hikayesi olduğu göz önüne alındığında, bu belirli lanetlerin edebi çocuklar tarafından kullanıldığını yargılamanın daha uygun olacağını düşünmeden edemiyorum. Demek istediğim, burada ters giden bir Leviosa’dan bahsetmiyoruz: Bu büyüler zihin kontrolü, işkence ve cinayete adanmıştır. Kelimenin tam anlamıyla Affedilmezler olarak adlandırılırlar – ismin içine doğru ahlaki bir yargıya varılır.

Diğer pek çok oyun, oyunculara kötü bir yol izleme seçeneği sunar, bu doğru, ancak eylemlerin sonuçları vardır: Boktan davranışlar, boktan sonuçlara yol açar. (Yine de, Harry Potter yazarı JK Rowling’in ısrarcı transfobisine karşı tepkiye rağmen, özdeyişin Potterverse için geçerli görünmediği iddia edilebilir. (yeni sekmede açılır)Hogwarts Legacy, Steam’de en çok istek listesine alınan oyun olmaya devam ediyor (yeni sekmede açılır).)

Hogwarts Legacy, 10 Şubat’ta başlayacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.