Oyun Haberleri

İşte uzay çöplerini kurtaran ve ondan bir yörünge fabrikası inşa eden, düşük maaşlı bir astronot olduğunuz bir oyun

Dough Spectrum 4K

Space Trash Scavenger’da, düşük ücretli uzay çalışanlarını konu alan üçüncü şahıs bir açık dünya hayatta kalma oyunu bu hafta yayınlanacak. Kendi kendini yöneten ve inşa edilmiş mobil temizleme platformunuz da dahil olmak üzere, her küçük gezegenimsi ve asteroitin kendi küçük yerçekimi alanına sahip olduğu bir dünya olduğu düşüncesiyle ilginç görünen bir dünya. Super Mario Galaxy’den hatırlayacağınız türden bir yer çekimi; ancak bunların arasında dolaşabileceğiniz bir jetpack’iniz var.

Kampanya kulağa oldukça hoş geliyor; ganimet toplamak için mobil tabanınızı oluşturuyorsunuz ve platformunuzun yıldızlararası yolculuk yapmasını sağlıyorsunuz, ardından kısmen prosedürel, kısmen el işi uzay sistemleri arasında geçiş yaparak ürünlerinizi galaktik borsada satarak zengin oluyorsunuz.

Çöpleri kendi başına işlemek ve yeniden inşa etmek için uzay donanımınızı oluşturabileceğiniz otomasyon öğeleri de vardır; ancak bu kesinlikle isteğe bağlı gibi görünmektedir.

“Farklı Kurtarma Sektörlerini keşfederken, üssünüzü oluşturacak, çöpleri atomize etmek için bir üretim hattı yaratacak, ardından satışa yönelik yeni ürünler inşa edeceksiniz ve bunların hepsi konveyör bantlarla otomatikleştirilerek fabrika öğelerini oyuna taşıyacaksınız. Biz buna diyoruz. geliştirici SquarePlay Games, “hafif otomasyon, sürecin istediğiniz kadar azını veya çoğunu otomatikleştirebileceğiniz bir yer.” diyor.

“Bu dünyaya bir keşif ve tehlike hissi getirmek istedik. Kayalık asteroitlerin yanı sıra, uzun süredir terk edilmiş uzay enkazlarına da erişim kazanıyorsunuz ve terk edilmiş madencilik karakollarını ve terk edilmiş tarım sektörlerini bulabilirsiniz. Yol boyunca sık sık The Entity adlı gizemli düşmanla savaşa girin ve savaşa katılın, bu yüzden onlarla başa çıkmak için doğru silahlara ve cephaneye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Önemli bir husus da jetpack’iniz ve atlama sürüşünüz için yakıt yönetimini düşünmeniz gerekmesidir,” dediler. devam etti.

Bu ilginç bir fikir ve duymaktan hoşlandığım şeyleri söylüyor; sınırlı kaynakları önemli hale getiriyor, ancak sonunda onları keşif ve genişlemeye odaklanmak için otomatikleştirmenize izin veriyor. Keşfedilecek dev zindan benzeri uzay enkazlarından bile bahsediliyor.

OKU  AMD'nin sanatçılara ve geliştiricilere yönelik 'Sıkıştırıcı' aracının adını The Governator'ın kendisinden, Arnold Schwarzenegger'den aldığı ortaya çıktı

Space Trash Scavenger, iki kişilik stüdyo SquarePlay Games tarafından yapılmıştır ve onların ikinci oyunudur. İlk yayınladıkları gerçekten oldukça sevimli Overcrowd: A Commute Em Up, hareketli bir metro istasyonunu yönetmeyi konu alan bir yönetim oyunuydu. Bu oyun da Erken Erişim yoluyla geliştirildi. Space Trash Scavenger, daha büyük Paradox Interactive’in küçük oyun yayınlama kolu olan Paradox Arc tarafından yayınlanacak.

Space Trash Scavenger’ı Steam’de bulabilirsiniz ve 9 Kasım’da Erken Erişime çıkacak.

Daha fazla gör


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.