Oyun Haberleri

Bugün Wordle: 5 Kasım Pazar için ipucu ve cevap #869

Today

Bugünün Wordle’ını nasıl kazanmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm yardımı aşağıda bulacaksınız. Genel bir tavsiye almak istiyorsanız ipuçlarımıza bir göz atın veya doğru yönde hızlı bir dürtmeye ihtiyacınız varsa, özellikle 5 Kasım (869) oyunu için yazılmış ipucumuzu kullanın. Bugünün Wordle cevabını mı arıyorsunuz? Şanslısınız; yalnızca bir tık uzakta.

Sonuna kadar sürdü ama sonunda oraya vardım. Sorun bugün yeşil harfleri bulmak değildi; ortaya çıkardığım harflerin, onları deneyebileceğim boş satırlardan çok daha fazla potansiyel olarak doğru yanıtlara yol açmasıydı. Daha dikkatli olabilir miydim? Belki. Ama faydası olacağından emin değilim.

Bugün Wordle: Bir ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Bugün Wordle: 5 Kasım Pazar için bir ipucu

Neredeyse geldiği kadar hızlı bir şekilde sönen ani bir ışık parlaması günümüzün tabiriyle anlatılabilir. Bu atışları yapan özel silahlar sinyal olarak veya kurtarıcıların dikkatini çekmek için kullanılabilir. Bugünkü Wordle’ı çözmek için üç farklı ünsüz bulmanız gerekecek.

Bugün Wordle’da çift harf var mı?

Hayır, bugünkü bulmacada çift harf yok.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Herkes Wordle’ı alıp oynayabilir, ancak bunu iyi yapmak ve tüm tahminlerinizin geçerli olmasını istiyorsanız, bu hızlı ipuçları Wordle galibiyet serinize başlamanıza yardımcı olacaktır:

 • Benzersiz ünlü ve ünsüz harflerin dengeli bir karışımından oluşan bir açıcı seçin.
 • Cevap aynı harfi birden çok kez içerebilir.
 • Daha önce elediğiniz harfleri içeren tahminleri kullanmamaya çalışın.
OKU  E3 2023 organizatörü, büyük oyun şirketlerinin ilk başta 'coşkulu' olduğunu ancak daha sonra 'ruh halinin değiştiğini' söylüyor

Neyse ki, gece yarısına kadar yapılmasını sağlamanın ötesinde bir zaman sınırı yok. Dolayısıyla oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmamak ve boş bir sonuçla karşılaşırsanız daha sonra tekrar geri dönmemek için hiçbir neden yok. Bazen bir süreliğine uzaklaşmak yeni bir bakış açısıyla geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Bugün Wordle: Cevap

(Resim kredisi: Gelecek)

Bugünün Wordle cevabı nedir?

İşte bu senin için. 5 Kasım (869) Wordle’ın cevabı: FİŞEK.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme sürecinizi taze tutacak eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler verebilir. Bunlar aynı zamanda günümüzün Wordle’ına ilişkin tahminleri ortadan kaldırmanın da iyi bir yoludur çünkü cevabın tekrarlanması pek olası değildir.

İşte bazı yeni Wordle çözümleri:

 • 4 Kasım: Çılgınlık
 • 3 Kasım: şevk
 • 2 Kasım: DEĞİN
 • 1 Kasım: GÜRÜLTÜ
 • 31 Ekim: kasvetli
 • 30 Ekim: KASE
 • 29 Ekim: SAHTE
 • 28 Ekim: DUVARCI
 • 27 Ekim: SOYLU
 • 26 Ekim: PİKE

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün altı sıra halinde beş kutu verir ve kazanma serinizi sürdürmek için bunların içinde hangi beş harfli gizli kelimenin saklandığını bulmanız gerekir.

Malısın Güçlü bir kelimeyle başla ARISE veya ortak ünsüzlerin ve birden fazla sesli harfin iyi bir karışımını içeren herhangi bir kelime gibi. Ayrıca, potansiyel olarak fazladan bir harfi ortadan kaldırma veya onaylama şansını boşa harcadığınız için, kelimelere tekrar eden harflerle başlamaktan da kaçınmak isteyeceksiniz. Enter’a bastığınızda hangilerinin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu göreceksiniz. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

OKU  Metafizik saçmalıkları ve garip mimariyi seviyorsanız, Talos İlkesi 2 tam size göre olmalı

Bir sonraki tahmininizin ilkine iltifat etmesini, geçen sefer kaçırmış olabileceğiniz genel harfleri kapsayacak şekilde başka bir “iyi” kelime kullanmasını ve aynı zamanda bugünün cevabında mevcut olmayan bir gerçek nedeniyle artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmasını isteyeceksiniz. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız var ve yalnızca gerçek kelimeleri kullanabilirsiniz ve harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örneğin: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.