Oyun Haberleri

Magic’in Ixalan’ın Kayıp Mağaraları seti, yer altı kayıp dünyasında dinozorların olduğu bir Minecraft’tır

Dough Spectrum 4K

Magic’in Ixalan’ın Kayıp Mağaraları seti, dinozorların avladığı Ixalan ormanlarına bir geri dönüş ama aynı zamanda Magic’in daha önce üzerinde çalıştığı bir temaya da geri dönüş: yeraltı dünyası. Baş tasarımcı Mark Rosewater’ın Making Magic sütununda belirttiği gibi, Unutulmuş Diyarlardaki Maceralar’daki zindan kartları kart biçiminde yer altı keşiflerine bir bakış açısı sunuyordu, ancak Ixalan’ın Kayıp Mağaraları daha çok “kaynak edinimi”ne odaklanan başka bir bakış açısıyla mücadele ediyordu. ve öğelerin oluşturulması/yükseltilmesi.” Sessiz kısmı yüksek sesle söylemek gerekirse: genel olarak Minecraft’tan ilham alıyor.

Bu, bir Elmas Kazma Baltası kartının ve eserleri daha güçlü kartlara dönüştürmenize olanak tanıyan Craft adı verilen yeni bir yeteneğin olduğu anlamına gelir. “Maden” mekaniği yok ama mezarlığa attığınızda çeşitli efektleri tetikleyen Descend ve belirli bir mana değeri olan bir şey bulana kadar kartları destenizden sürgüne çevirmenizi sağlayan Discover var ve daha sonra kullanabilirsiniz veya kullanabilirsiniz. elinize koyun. Orijinal Ixalan setindeki Keşfet mekaniği de geri dönüyor, bir kart çekmenize ve eğer karadaysa hemen oynamanıza olanak tanıyor ki bu da güzel bir tematik.

Ekipmanınızı geliştirecek şeyler aramak için etrafta dolaştığınız bir hayatta kalma işçiliği oyununu çağrıştırmak için bunların hepsi sevimli şeyler, ancak The Lost Caverns of Ixalan’ın hepsi bu değil. Ayrıca Ixalan’ın özüne doğru yarışan rakip gruplar hakkında da bir hikaye var: Evcil dinozorlara binen Orta Amerikalı kaşifler, hazine avcısı korsan devrimciler, bir yarasa tanrısını uyandırmaya çalışan vampir istilacılar ve Mycotyrant’ın mantar paraziti zombileri. Ayrıca deniz halkı ve kedi insanlar da orada mı? Renkli bir karışım. Yer altında çok şey oluyor.

Ahoy Mateys adlı korsan temalı Komutan destesini oynayarak, mana karşılığında takas edebileceğim, tematik olarak uygun bir hazine jetonları istifi biriktirdim – bir noktada bunlardan 14 tanesini stoklamıştım – ve Kaptan Barbossa gibi yapıp mürettebatımı geri getirmem gerekiyordu. ölü. Dinozor temalı Veloci-RAMP-tor destesine sahip bir rakip, adından da anlaşılacağı gibi yaptığında ve yok edilemez bir 4/8 (Zetalpa, Primal Dawn) ve ardından 9’luk bir skorla düştüğü noktaya kadar yükseldiğinde bu, yardımcı olmadı. /9 mürettebatımın savaşma yeteneğinin çok ötesinde (Zacama, Primal Calamity). Neyse, bir gün Commander oyununu kazanacağım.

Dinozorlarla ilgileniyorsanız, bu setin vitrin geçişi Jurassic World serisiyle birliktedir. Bu, The Brother’s War’daki Transformers geçişinde olduğu gibi, belirli fiziksel güçlendirici paketlerde (set ve koleksiyoncu güçlendiriciler) bir Jurassic World kartının çıkma şansının olduğu anlamına gelir. Evet bu, Jeff Goldblum ve Samuel L. Jackson’ın artık Magic: The Gathering’de yer aldığı anlamına geliyor. İkisini de istiyorum.

The Lost Caverns of Ixalan, 14 Kasım’da Magic: The Gathering Arena’da dijital biçimde yayınlandı ve 17 Kasım’dan itibaren masaüstü Magic’te satışa sunulacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Elveda AMD RX 6600 serisi. AMD, Navi 23 çip üretiminin fişini çekiyor.