Oyun Haberleri

Nintendo, GBA ve Game Boy Kitaplıklarının Belirli Bir Yayın Programına Sahip Olmadığını Açıkladı

nintendo-switch-online-gba-startup-screen-nintendo-direct-feb-8-2023

Ardından Nintendo Nintendo Switch Online hizmeti için iki yeni oyun konsolu uygulaması yayınlayan şirket, yeni Game Boy ve Game Boy Advance uygulamalarının kütüphanelerine oyunların ne zaman ekleneceğine dair belirlenmiş bir takvim olmadığını belirtti. Haber, Şubat 2023 Nintendo Direct yayınından sadece birkaç gün sonra Nintendo’ya konuyu soran bir sektörden geldi.


8 Şubat Nintendo Direct sırasında Nintendo, Nintendo Switch Online aboneleri için Game Boy ve Game Boy Advance uygulamalarını açıkladı. GBA uygulaması ayrıca Genişletme Paketi yükseltmesini gerektirse de Game Boy uygulaması gerektirmez. Lansmanda, her iki uygulama için oyun seçimi azdır, ancak Nintendo, hizmete gelecekte daha fazla oyunun ekleneceğini belirtmiştir.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Nintendo Switch Çevrimiçi Oyun Kuponları eShop’ta Geri Döndü

Twitter’da (@stephentotilo) Axios Gaming ortak yazarı Stephen Totilo’ya göre, Nintendo’ya oyuncuların Game Boy ve Game Boy Advance uygulamaları için her ay yeni oyunlar beklemeleri gerekip gerekmediğini sordu. Ancak aldığı cevap bazı oyuncular için sürpriz olmayabilir, Nintendo’nun da belirttiği gibi, “Yeni sürümler için belirlenmiş bir program yok, ancak her koleksiyon büyümeye devam edecek.” Cevap belirsiz olsa da, Totilo’nun sorusuna cevap veren kullanıcılar için sürpriz olmadı, ancak bazı kullanıcıların Nintendo’nun hizmetlere ne katacakları konusunda çok seçici olacağı konusunda endişeleri vardı. Nintendo Direct sırasında onaylanmayan daha kaç oyunun bu yeni hizmetlere ve N64 ve Sega Genesis gibi diğer mevcut konsol uygulamalarına ekleneceğini yalnızca zaman gösterecek.

OKU  Half-Life 2'nin yüz modelleri arasında efsanevi bir DJ ve gerçek bir ceset var

Şimdiye kadar, şu anda yeni Game Boy uygulamalarında bulunan oyunlar mükemmel bir seçim. Başlıklar şunları içerir: Zelda Efsanesi: Link’in Uyanış DX’i, Mario Kart: Süper Devre, Kirby’nin Rüya Ülkesi, ve dahası. Nintendo’nun yapılacaklar listesindeki onaylanan oyunlardan bazıları şunlardır: Pokemon Ticaret Kart Oyunu, Kirby Tilt ‘n’ Tumble, altın GüneşVe Metroid Füzyonu. Her oyun sürümü için bir zaman çizelgesi olmadığından, oyuncular bir sonraki oyun grubunu herhangi bir sorun olmadan alabilmek için Nintendo Switch Online aboneliklerini aktif tutmak ve konsollarının ve uygulamalarının güncel olduğundan emin olmak zorunda kalacaklar.

Game Boy ve Game Boy Advance uygulamaları, Nintendo Switch Online kataloğuna hoş bir ekleme olsa da, her iki eklemenin de zamanı çoktan geçti. Bununla birlikte, Nintendo, konsolun piyasadaki altıncı yılına giren Switch’e odaklanmaya devam ederken, şu gibi daha fazla oyunun çıkacağına dair umut var: Pokemon Kırmızı ve Mavi ve hatta Anne 3 potansiyel olarak hizmetlere eklenebilir. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine Nintendo karar verecek.

DAHA: Şubat 2023 Nintendo Direct’te Öne Çıkan Her Oyun

Kaynak: NintendoLife

OKU  Bugünün Wordle 573 yanıtı ve 13 Ocak Cuma günü için ipucu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.