Oyun Haberleri

PSA: Kendinizi Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin ana görev serisinin dışında tutabilirsiniz

Dough Spectrum 4K

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, birinci sınıf bir casus gerilim macerasıdır. Bununla birlikte, eğer V’niz gerçekten hükümet tipleriyle çalışmakla o kadar ilgilenmiyorsa, sarsılmış, karıştırılmamış martinilerle dolu bir hayata imza atmamayı seçebilirsiniz.

Tek sorun, bunu yapmayı seçmeniz sizi görev serisinin dışında bırakıyor ve test ettiğim kadarıyla bu kalıcı. En azından DLC’nin hikayesinde ilerlemenizi önemli ölçüde geciktirecek ama Reed’in beni geri arayacağı hissine kapılmıyorum.

İşte çoğunlukla spoiler içermeyen özet: adlı bir görevin sonunda Lucretia Benim Yansımam, size kalma ya da gitme seçeneği sunulacak. Eğer gidersen, gerçekten Yapmak git; görevde başarısız olursun ve ilerlemen engellenir.

Hala Dogtown’da koşabilirsin ama Bay Elba ile takım elbiseli ve kravatlı galalar olmayacak ki bu başlı başına bir suçtur. Yeni arkadaşlarınızla top oynadığınızdan emin olun, altın olacaksınız. Yeni DLC’nin kazara düşmesinden gerçekten endişeleniyorsanız, ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

Spoiler niteliğindeki ayrıntılar

Idris Elba, Cyberpunk'ta öne doğru eğilmiş şık ceketiyle

(İmaj kredisi: CD Projekt)

Lucretia My Reflection, DLC’nin ana görev serisindeki dördüncü görevdir ve DLC’nin oldukça açılış eldivenine birkaç saat kala. Bundan önceki görevler sırasıyla Köpek Yiyen Köpek, Gökyüzündeki Delik ve Örümcek ve Sinek’tir.

Sizi yanlışlıkla FIA’yı altüst etme endişesinden kurtarmak için Reed’in NUSA Başkanı Rosalind Myers ile yeniden bir araya geldiği zamana dikkat etmeye başlamak isteyeceksiniz. İkisi kasvetli bir şekilde aydınlatılmış, kör bir pencerenin önünde dururken (gerçek kara film tarzında), size “Haklısın, ben yokum” deme seçeneği verilecek.

Bu hemen bağlayıcı değildir ve oyun size plana bağlı kalma şansı verir. Başkan Myers sizi uyarıyor “Buradan çekilirseniz anlaşma geçersiz olur, anladınız mı?” “Kararımı verdim” seçeneğini seçerseniz, görevde tamamen başarısız olursunuz ve Dogtown sokaklarında kendiniz için üzülürsünüz.

Görevde hemen başarısız olacaksınız ve DLC’nin ana hikayesinde ilerleme şansınız olmayacak. Reed, Başkan’ın sağ salim kurtulduğunu bildirmek için birkaç gün sonra sizinle iletişime geçecek, ancak daha sonra hesabını silerek sizi hemen hayalet haline getirecek. O halde kırgınlık yok.

OKU  Bilgisayarınız tamamen güçlü ancak Cyberpunk 2077 RT Overdrive modunu çalıştırabilir mi?

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty'den bir ajan olan Reed, sizi hemen hayaletleştirmeden önce size bir mesaj gönderiyor.

(İmaj kredisi: CD Projekt Red)

DLC’siz bir dünyada devam etme seçeneğini seçmek oldukça komik, ancak son kaydetmenizden bu yana bir süre geçmişse büyük bir acı. Bu seçimin yalnızca federallerle yakınlaşmaktan kaçınmak için Bay Elba’nın yıldızlarla dolu şirketinden kendilerini inkar eden inatçı rol oyuncuları için burada olduğunu varsayabilirim. Bu ya da bu, Phantom Liberty görev serisinin tamamını tekrar yapmadan Dogtown’a erişmek isteyebileceğiniz yeni oyunlar için yararlı bir seçimdir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.