Oyun Haberleri

Skate geliştiricileri Steam sürümünün geleceğini doğruladı, konsol testleri bu yıl başlayacak

Skate trailer still - guy doing a sick kick flip over a fence

İlk kez 2020’de duyurulan uzun süredir devam eden kaykay simülasyonunun oynaması ücretsiz yeniden başlatılması olan Skate’in PC’ye geleceğini 2021 ortasından beri biliyorduk. Artık nerede olduğunu biliyoruz: Twitter’da paylaşılan kısa bir video klipte EA, sonunda Skate’in Steam’e geleceğini doğruladı.

Duyuru olabildiğince kısaydı: Yaratıcı yönetmen Cuz Parry, yaklaşan oyunun Steam’de yayınlanıp yayınlanmayacağı sorulduğunda “Evet” yanıtını verdi.

Daha fazla gör

Kısalık bir yana, Steam sürümünün onaylanması oldukça önemli. Session ve Skater XL gibi oyunlar tahtadaki kaşıntının giderilmesine yardımcı oldu, ancak pek çok oyuncunun gerçekten istediği Skate, yakalanması zor bir oyun olarak kaldı. 2010 yılında çıkan Skate 3, RPCS3 PlayStation 3 emülatörü sayesinde PC’de oynanabiliyor ancak serideki hiçbir oyun resmi olarak PC’de yayınlanmadı.

Önceki PC onayı, sonunda parka girmemize izin verildiği anlamına geliyordu, ancak belirli vitrin ayrıntılarının olmaması, bunun EA’ya özel hale getirilme olasılığını açık bıraktı. Belki de özellikle Electronic Arts’ın (ve diğer herkesin) Büyük Bellevue Makinesi’nin kaçınılmazlığına teslim olması pek olası değil. Ancak EA, dikkatleri kendi mağazasına çekmekle (ve Steam’in %30’luk kesintisinden kaçınmakla) ilgilenseydi, popüler ve çokça özlenen bir oyun serisine ücretsiz oynanabilen bir canlı hizmet eklenmesi, yapılacak en kötü hamle olmazdı.

Steam onayı aslında ilk olarak 21 Aralık’ta YouTube’da yayınlanan bir geliştirici Soru-Cevap videosunda yapıldı, ancak görünüşe göre Skate ekibi bu konuda tweet atana kadar neredeyse hiç fark edilmedi – muhtemelen Noel tatiline çok yakın olması nedeniyle – tahmin ediyorum. . Ne yazık ki hala çıkış tarihi konusunda bir işaret yok ancak Parry, konsol testinin 2024’te başlayacağını söyledi ve Skate’in 2050’den önce çıkacağını “%100” doğruladı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Korku hikayesi: Gerçekten iyi bir Cuma olan 13. oyun ölürken, amansız bir şekilde bir başkası yükselir