Oyun Haberleri

Söylenti: Embracer, Tomb Raider Haklarını Amazon’a 600 Milyon Dolara Kiraladı

Tomb Raider Embracer Amazon

Bir rapor, Amazon’un şuraya erişim kazanmış olabileceğini iddia ediyor: Mezar yağmacısı kiralık bir düzenlemeyle 600 milyon dolarlık franchise. Sevilen IP, çoğunlukla Square Enix’in yumuşak yeniden başlatması sayesinde son yıllarda popülaritesini artırdı. Mezar yağmacısı üçleme. Bununla birlikte, Amazon’un franchise’a olan yoğun ilgisi, yakın gelecekte çok daha fazla Lara Croft’un geleceği anlamına gelebilir.


Son zamanlarda, Amazon bir planladığını duyurdu. Mezar yağmacısı Başrolünü Phoebe Waller-Bridge’in üstlendiği dizi ve yepyeni bir film. Lara Croft’un hikayesi, çeşitli bağımsız biçimlerde yinelemelerden adil payını almış olsa da, Amazon’un hırsları farklı bir yöne doğru ilerliyor olabilir. Teknoloji devinin ayrıca bağlantılı bir sistem kurmayı düşündüğü bildiriliyor. Mezar yağmacısı TV dizisini, filmi ve yakında çıkacak bir video oyununu kapsayacak evren. Bu bağlantılı evrenin ne kadar ileri gideceği ve mevcut içeriklerden herhangi birini kutsallaştırıp yüceltemeyeceği belli olmasa da, yeni bir rapor, Amazon’un franchise ile ilgili planlarıyla ilgili perde arkasında daha fazlasının olduğunu gösteriyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Amazon’un Tomb Raider’ında Lara Croft’un Farklı Bir Versiyonu Olabilir

Fellowship of Fans’a göre, daha önce doğru olay örgüsünü yayınlayan bir site Güç Yüzükleri Embracer Group’un diziyi kiraladığı bildirildi. Mezar yağmacısı Amazon’un hakları 600 milyon dolara. Bununla birlikte, hikayede para biriminden bahsedilmediğine dikkat edilmelidir. Her halükarda, anlaşma resmileşirse, Amazon’un haklarını aldıktan sonraki en büyük ikinci taahhüdü olacaktır. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri. Ne Amazon ne de Embracer haberler hakkında yorum yapmadı, ancak Amazon’un son zamanlarda yaptığı duyuruları göz önünde bulundurarak Mezar yağmacısı, söylenti su tutar. Ayrıca, MGM’nin Tomb Raider devam filmini Amazon’un şirketi satın almasının ardından 2022’de iptal ettiğini de belirtmekte fayda var, bu nedenle projeyi rafa kaldırma kararı kısmen Amazon’un franchise ile görünüşte iddialı planlarından kaynaklanıyor olabilir.

OKU  "Gerçekleri bildiğime hiç şüphe yok"—Sonic yaratıcısı, mahkemenin ilk gününde içeriden bilgi ticareti suçunu kabul ediyor

lara-croft-rise-of-the-tomb-raider

İlginç bir şekilde, söylenti, Embracer’ın üç büyük Square Enix stüdyosunu 300 milyon dolara satın almasından bir yıldan kısa bir süre sonra geldi. Daha sonra Square Enix Montreal Studio’yu ve birden fazla mobil oyun projesini kapatmasına rağmen, anlaşma Embracer’ın aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi yüksek değerli IP’ye erişim kazandığını gördü: Mezar yağmacısı. Bu, esas olarak, Amazon anlaşmasının doğru olduğu ortaya çıkarsa, Embracer’ın franchise’ı satın almak için ödediği değerin iki katına kiralayacağı anlamına gelir. Mezar yağmacısı ve Square Enix’ten diğer çoklu IP’ler.

Ne olursa olsun, Mezar yağmacısı Teknoloji devi medyaya büyük bir adım atarken, projeler Amazon için ilginç bir zamana işaret ediyor. Elbette şirket iddialı filmlere ve dizilere yabancı değil. Örneğin, büyük vuruşu Erkekler zaten dördüncü sezonuna gidiyor. Ama Mezar yağmacısı franchise, şirketin Marvel benzeri potansiyel bir bağlantılı evren ölçeğinde ilk kez bir projeyi üstlenişi olacak, ancak Lara Croft için geleceğin ne getireceğini zaman gösterecek.

DAHA FAZLA: Amazon’un Tomb Raider Serisi, Filmin Vaadini Yerine Getirebilir

Kaynak: Hayran Kardeşliği

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.