Oyun Haberleri

Steam Yeniden Oynatma Verileri Artık Profilinize Eklenebilir

steam replay 2022 valve logo

Valve, çok talep edilen bir özelliği hayata geçirdi. Buhar kullanıcıların Steam Replay 2022 vitrinlerini profillerine eklemeleri. PC oyunları, birçok insanın hayatında önemli bir hobidir veya başkaları için daha fazlası olabilir. Steam Replay, bu hobiye bir bakış, bir yıllık bilgisayar oyunu yatırımının kutlanmasıdır. Pek çok kişi bunu diğer Steam kullanıcılarıyla paylaşmaya değer bir rozet olarak görüyor ve Valve bu tavrı sağlamaktan fazlasıyla mutlu görünüyor.


Steam Replay, Valve’ın 2022 için yapmaya karar verdiği eğlenceli bir şey. Bu, Valve’ın her Steam kullanıcısı için bir araya getirdiği bir yıl sonu özeti. Kullanıcılar, Steam’de oyun oynamak için ne kadar zaman harcadıklarını, en sevdikleri oyunların hangileri olduğunu, kaç başarının kilidini açtıklarını, belirli oyunlara ilişkin verileri ve çeşitli diğer ilginç bilgileri görebilirler. Hiçbir şey olmasa bile, Steam kullanıcılarının 2022’nin sona ermesinden çok sonrasına dönüp bilgisayar oyunlarında geçirdikleri zamanı görmek için harika bir fırsat.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Topluluk Üyesi Özel Parlayan Buhar Destesi Düğmeleri Yapıyor

Steam Replay kullanıma sunulduktan kısa bir süre sonra birçok Steam kullanıcısı, Valve’a profillerinde Steam Replay’lerini sergilemelerine izin verecek bir işlevsellik uygulayıp uygulayamayacağını sormak için toplandı. Valve doğrudan yanıt vermedi, ancak açıkça dinliyordu. Valve, herhangi bir duyuru veya tantana olmaksızın Steam kullanıcılarının Steam Replay 2022’lerini profillerine ekleme özelliğini başlattı.

OKU  Creepy Resident Evil 4 Demo Modu Leon'u Yetişkin Boyunda Bir Bebeğe Dönüştürüyor

Steam kullanıcıları profillerini Steam istemcisinde bulabilir, “Profili Düzenle”ye tıklayabilir ve “Yeni! 2022 Replay Showcase’inizi eklemek için burayı tıklayın” yazan bir pankart görebilir. Steam kullanıcılarının diğer olası vitrinlerin yanı sıra Steam Replay vitrinini profillerine bir panel olarak eklemelerine izin veren bir sayfa açılacaktır.

Steam kullanıcısının profiline eklendikten sonra vitrinde çeşitli bilgiler gösterilir. En önemlisi, kullanıcının 2022’de kaç oyun oynadığını listeler. Ayrıca kullanıcının kaç Steam oturumu açtığını, kaç başarının kilidini açtığını ve kaç yeni oyun oynadığını da listeler. Kullanıcı için en çok oynanan beş oyunun bir listesi de vardır ve bu oyunu diğerlerine kıyasla ne kadar oynadıklarını gösteren bir yüzde vardır. Son olarak, Steam kullanıcısı diğer birçok Steam kullanıcısından daha fazla oyun oynadıysa, onları “Oyuncuların En İyi Yüzdesi” olarak listeleyecektir.

Profillerine bir Steam Replay 2022 vitrini eklemek, elbette her Steam kullanıcısının yapacağı bir şey değildir. Belki bazı kullanıcılar, arkadaşlarının kaç oyun oynadıklarını veya tüm zamanlarını hangi oyunlara harcadıklarını bilmelerini istemiyor olabilir. Yine de Valve’ın Steam kullanıcılarına bu seçimi yapma fırsatı vermesi güzel. İleriye dönük olarak, yıllar geçtikçe Valve umarız izin verir Buhar kullanıcılar istedikleri Steam Replay yılını sergileyebilirler.

DAHA: Steam’deki En İyi 20 Ücretsiz Anime Oyunu

OKU  The Day Before geliştiricileri artık lansman gecikmesinin Steam yayından kaldırılmadan önce planlandığını söylüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.