Oyun Haberleri

The Last of Us Part 1 ertelendi çünkü herkes HBO şovunu çok seviyor

The Last of Us Part 1 screenshot

Kötü haber şu ki The Last of Us Part 1 (yeni sekmede açılır) 3 Mart’ta çıkması planlanan PC’de ertelendi. İyi haber şu ki, bu şeyler devam ederken gecikme kısa, sadece birkaç hafta ve şimdi 28 Mart’ta çıkacak.

Gecikme, ister inanın ister inanmayın, görünüşe göre en azından kısmen HBO şovunun popülaritesinden kaynaklandı. (yeni sekmede açılır)oyunu yeniden popüler kültürün öne çıkarmasına ve yepyeni bir izleyici kitlesine maruz bırakmasına neden oldu.

Naughty Dog, “HBO uyarlamasına olan sevginizi duymak, güzel Fotoğraf Modu çekimlerinizi görmek ve stüdyomuzun yaklaşık on yıl önce yarattığı dünya ve karakterlerin nasıl yeni ve eski hayranlara nasıl ulaşmaya devam ettiğini öğrenmek bizi her gün katlıyor” dedi. “Birçoğunuzun PlayStation 5 konsolundaki The Last of Us Part 1 ile her şeyi başlatan hikayeyi tekrar ziyaret ettiğinizi biliyoruz ve çoğunuzun Part geldiğinde -bazıları ilk kez- bu hikayeye atlamaktan heyecan duyduğunun farkındayız. 1 PC’ye vurur.

“Ve bu yüzden, The Last of Us Part 1 PC çıkışının mümkün olan en iyi durumda olduğundan emin olmak istiyoruz. Ek birkaç hafta, The Last of Us’ın bu sürümünün sizin ve bizim standartlarımızı karşılamasını sağlamamıza izin verecektir. Joel ve Ellie’nin unutulmaz hayatta kalma hikayesiyle yeni ve geri dönen oyunculara ulaşarak The Last of Us Part 1’i yeni bir platforma taşımaktan dolayı çok heyecanlıyız ve 28 Mart’ta PC çıkışını sabırsızlıkla beklemeye devam edeceğinizi umuyoruz. “

Garip bir ifade, değil mi? Bir ekibin işleri yoluna koymak için tahmin ettiğinden daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylemesi bir şey, ama tamamen başka bir şey, bu şeyi kapıdan dışarı atmaya hazır olduklarını ima etmek için her ne kadar yarım yamalak bir şekle sokarlarsa vursunlar. TV şovu bir hit oldu. Bunun saf bir sinizm mi yoksa acımasız bir dürüstlük mü olduğuna karar veremiyorum: Naughty Dog, gelişimsel baş ağrılarını hayranlar için sıcak ve sınırsız bir sevgi kisvesi içinde mi kamufle ediyor, yoksa sadece herkes dikkatini verdiği için gerçekten zorlaştığını mı kabul ediyor?

Üçüncü bir olasılık daha var ve benim umduğum da bu: HBO şovunun Bill ve Frank arasındaki ilişkinin derinliklerine inen 3. bölümünün büyük başarısını gördükten sonra. (yeni sekmede açılır) (oyunun keşfetmediği bir şey), Naughty Dog hikayelerini kanon olarak kucaklamak için anlatıyı genişletiyor. Biliyorum, üç hafta büyük, anlamlı değişiklikler yapmak için yeterli bir süre değil, ama bunun olması gerektiğini düşünüyorum ve bu yüzden ortaya koyuyorum.

OKU  Nvidia'nın CEO'sunun GPU'ların nasıl yapıldığını açıklamasını izlemek, neredeyse anladığımı hissettiriyor. Neredeyse

(İmaj kredisi: Yaramaz Köpek)

(yeni sekmede açılır)

Durum ne olursa olsun, 28 Mart artık büyük gün. The Last of Us PC için Steam’de ön siparişe açıldı (yeni sekmede açılır) ve Epic Games Mağazası (yeni sekmede açılır)her ikisi de şu anda hala 3 Mart çıkış tarihini gösteriyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.